حزب توسعه ملی ایران اسلامی ضمن اعتراض به رفتار سلیقه ای و فاقد منطق روشن شورای نگهبان در بررسی صلاحیت ها و پاسخگو نبودن این شورا نسبت به تصمیمات ناپایدار و متغیر خود و رد صلاحیت کاندیداهای واجد صلاحیت به ویژه آقایان دکتر آخوندی و مهندس جهانگیری، با استقبال از تایید صلاحیت شخصیت متعهد، پاکدست و توانمند، جناب آقای دکتر مسعود پزشکیان از نامزدی ایشان در انتخابات ریاست جمهوری حمایت می کند. از این رو از عموم ملت درخواست می نمائیم تا از این فرصت حداقلی برای تغییر وضعیت موجود به نفع وضع مطلوب که لازمه آن مشارکت پرشور مردم در انتخابات و رای به آقای دکتر پزشکیان است، نهایت بهره برداری را به عمل آورند.

به گزارش جماران؛ بیانیه حمایت حزب توسعه ملی ایران اسلامی در حمایت از دکتر مسعود پزشکیان بدین شرح است:

 

به نام خدا

ملت بزرگ ایران؛

نتیجه اصرار حاکمیت بر برگزاری انتخابات مهندسی شده با هدف یکدست سازی ارکان حکومت در انتخابات مجلس شورای اسلامی، رقم خوردن پایین‌ترین میزان مشارکت انتخاباتی در تاریخ جمهوری اسلامی بود. این در حالی است که کشور عزیز ما به‌علت ناتوانی و ناکارآمدی دولت و مجلس اقلیت در کلیه عرصه‌ ها با بحران ها و ابر بحران ها دست به گریبان است و برای برون رفت از این وضعیت، بیش از هر زمان دیگری به وحدت و #انسجام_ملی، همراهی مردم و استفاده از ظرفیت های اجتماعی نیاز دارد. پیامدهای این رویکرد که چند سالی است بر اداره کشور حاکم شده است، محروم  شدن کشور از خیل عظیم نیروهای متخصص و شکل گیری ناکارآمدترین دولت سال های پس از انقلاب و در نتیجه روند بی سابقه و فزاینده تشدید مهاجرت نخبگان، افول همه شاخص های کلان اقتصادی، افزایش تورم، بیکاری، گرانی سرسام آور کالاهای اساسی، کاهش بی سابقه ارزش پول ملی و افزایش جمعیت زیر خط فقر است.

رد صلاحیت همه نامزدهای عضو کابینه دولت کنونی از سوی شورای نگهبان به روشنی حاکی از آن است که حاکمیت به‌ رغم انبوه تبلیغات در جهت قدسی سازی این دولت، نگران از وضعیت خطیر کشور، به هیچ وجه مایل به ادامه روند موجود نیست. اکنون و در این شرایط خطیر، به سبب حادثه ناگوار سقوط هلیکوپتر حامل رئیس جمهور فقید، مرحوم آقای رئیسی و همراهان ایشان، ایران عزیز ما در آستانه انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری قرار گرفته است. دغدغه و نگرانی شدید بخش‌ های مختلف جامعه نسبت به این وضعیت از یک سو و تایید صلاحیت یکی از کاندیداهای اختصاصی حزب توسعه ملی ایران اسلامی و جبهه اصلاحات ایران و در نتیجه تحقق حداقلی از رقابت از سوی دیگر، فرصت مغتنم و محملی برای تغییر و بهبود نسبی شرایط پدید آورده است.

از این رو حزب توسعه ملی به رغم این که همچنان این انتخابات را در تراز جمهوری اسلامی و شایسته ملت شریف ایران نمیداند، معتقد است از فرصت حداقلی موجود باید به نفع کاهش معضلات و بهبود زندگی و معیشت مردم بهره برد. 

لذا ضمن اعتراض به رفتار سلیقه ای و فاقد منطق روشن شورای نگهبان در بررسی صلاحیت ها و پاسخگو نبودن این شورا نسبت به تصمیمات ناپایدار و متغیر خود و رد صلاحیت کاندیداهای واجد صلاحیت به ویژه  آقایان دکتر آخوندی و مهندس جهانگیری، با استقبال از تایید صلاحیت شخصیت متعهد، پاکدست و توانمند، جناب آقای دکتر مسعود پزشکیان از نامزدی ایشان در انتخابات ریاست جمهوری حمایت می کند. از این رو از عموم ملت درخواست می نمائیم تا از این فرصت حداقلی برای تغییر وضعیت موجود به نفع وضع مطلوب که لازمه آن مشارکت پرشور مردم در انتخابات و رای به آقای #دکتر_پزشکیان است، نهایت بهره برداری را به عمل آورند.

رد صلاحیت همه نامزدهای عضو کابینه دولت کنونی از سوی شورای نگهبان به روشنی حاکی از آن است که حاکمیت به‌ رغم انبوه تبلیغات در جهت قدسی سازی این دولت، نگران از وضعیت خطیر کشور، به هیچ وجه مایل به ادامه روند موجود نیست. 

اکنون و در این شرایط خطیر، به سبب حادثه ناگوار سقوط هلیکوپتر حامل رئیس جمهور فقید، مرحوم آقای رئیسی و همراهان ایشان، ایران عزیز ما در آستانه انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری قرار گرفته است. دغدغه و نگرانی شدید بخش‌ های مختلف جامعه نسبت به این وضعیت از یک سو و تایید صلاحیت یکی از کاندیداهای اختصاصی حزب توسعه ملی ایران اسلامی و جبهه اصلاحات ایران و در نتیجه تحقق حداقلی از رقابت از سوی دیگر، فرصت مغتنم و محملی برای تغییر و بهبود نسبی شرایط پدید آورده است.

از این رو حزب توسعه ملی به رغم این که همچنان این انتخابات را در تراز جمهوری اسلامی و شایسته ملت شریف ایران نمیداند، معتقد است از فرصت حداقلی موجود باید به نفع کاهش معضلات و بهبود زندگی و معیشت مردم بهره برد. 

لذا ضمن اعتراض به رفتار سلیقه ای و فاقد منطق روشن شورای نگهبان در بررسی صلاحیت ها و پاسخگو نبودن این شورا نسبت به تصمیمات ناپایدار و متغیر خود و رد صلاحیت کاندیداهای واجد صلاحیت به ویژه  آقایان  دکتر آخوندی و مهندس جهانگیری، با استقبال از تایید صلاحیت شخصیت متعهد، پاکدست و توانمند، جناب آقای دکتر مسعود پزشکیان از نامزدی ایشان در انتخابات ریاست جمهوری حمایت می کند. از این رو از عموم ملت درخواست می نمائیم تا از این فرصت حداقلی برای تغییر وضعیت موجود به نفع وضع مطلوب که لازمه آن مشارکت پرشور مردم در انتخابات و رای به آقای دکتر پزشکیان است، نهایت بهره برداری را به عمل آورند.

 

حزب توسعه ملی ایران اسلامی

خرداد 1403

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.