وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد: پاکستان سفیر خود را از ایران فراخواند، اسلام‌آباد حمله به خاک خود را غیرقانونی می‌داند و حق پاسخگویی را برای خود محفوظ می‌داند.

به گزارش جماران؛ وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد: پاکستان سفیر خود را از ایران فراخواند، اسلام‌آباد حمله به خاک خود را غیرقانونی می‌داند و حق پاسخگویی را برای خود محفوظ می‌داند.

دیشب هم وزارت خارجه پاکستان در بیانیه‌ای ادعا کرد: پاکستان نقض بی دلیل حریم هوایی خود توسط ایران و حمله به داخل خاک پاکستان که منجر به کشته شدن دو کودک بی گناه و مجروح شدن سه دختر شد را به شدت محکوم می کند. این نقض حاکمیت پاکستان کاملا غیرقابل قبول است و می تواند عواقب جدی داشته باشد.

دستگاه دیپلماسی پاکستان مدعی شد: نگران‌کننده‌تر اینکه این اقدام غیرقانونی علی‌رغم وجود کانال‌های ارتباطی متعدد بین پاکستان و ایران صورت گرفته است. اعتراض شدید پاکستان پیش از این به مقام ارشد مربوطه در وزارت امور خارجه ایران در تهران تسلیم شده است. علاوه بر این، کاردار ایران به وزارت خارجه فراخوانده شده تا این نقض آشکار حاکمیت پاکستان را به شدت محکوم کند و مسئولیت عواقب آن کاملاً بر عهده ایران است.

در پایان بیانیه آمده است: پاکستان همواره گفته  که تروریسم یک تهدید مشترک برای همه کشورهای منطقه است که نیازمند اقدام هماهنگ است. چنین اقدامات یک جانبه با روابط حسن همجواری منطبق نیست و می تواند اعتماد و اطمینان دوجانبه را به شدت تضعیف کند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.