حسین مرعشى نایب رئیس جبهه اصلاحات بی‌اخلاقی و بی مبالاتی برخی خطبای جمعه در بی‌دین نامیدن شخصیت‌های برجسته و مورد احترام کشور و جامعه را نکوهش کرد و از آنان خواست ضمن عذرخواهی، در محتوای گفته‌های این شخصیت‌ها تأمل کنند تا بلکه راهی به سوی مردم و آینده بهتر بیابند.

به گزارش جماران از کانال جبهه اصلاحات ایران؛ در جلسه اخیر مجمع عمومی جبهه اصلاحات ایران که شب گذشته به ریاست حسین مرعشی، نایب رئیس جبهه برگزار شد ابتدا گزارشی از مطالعه آسیب شناسی اصلاحات توسط دکتر هادی خانیکی ارائه شد که در ادامه آن به ویژگی‌های جنبش اعتراضی جاری در کشور نیز پرداخته شد.

در این جلسه همچنین دیدارهای صورت گرفته با مسئولین مورد ارزیابی قرار گرفت و با توجه به بازخوردها و انسدادی که در عمل نسبت به روند دیدارها و  گفتگوها احساس می‌شود ادامه دیدارها و‌ گفتگوها در شرایط حاضر بلاموضوع اما اصل گفتگو همچنان در دستور دانسته شد.

در ابتدای این نشست، رئیس جلسه به موضوعات سیاسی روز پرداخت. وی ابتدا اعمال محدودیت‌های تحصیلی و شغلی جدید برای دختران و زنان در افغانستان از سوی طالبان را به شدت محکوم و نسبت به رنج و محرومیت فزاینده زنان افغان اظهار تأسف کرد. وی گفت همه این اقدامات به اسم اسلام انجام می‌شود در حالی که اسلامی که حضرت رسول(ص) منادی آن بود بر رعایت و تأمین حقوق انسان‌ها اعم از زن و مرد تأکید داشته و جلوگیری از رشد انسانها را برنمی‌تابد.

وی همچنین از بیانیه منتشره منتسب به مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار شگفتی و تأسف کرد و اظهار داشت اگر اقتضای زمان و مکان در اجتهاد لحاظ نشود نتیجه آن چیزی جز وهن اسلام، ارتجاع و طالبانیسم نخواهد بود. وی اظهار امیدواری کرد بیانیه مذکور از طرف جامعه مدرسین قم تکذیب گردد.

مرعشی در پایان سخنان خود بی‌اخلاقی و بی مبالاتی برخی خطبای جمعه در بی‌دین نامیدن شخصیت‌های برجسته و مورد احترام کشور و جامعه را نکوهش کرد و از آنان خواست ضمن عذرخواهی، در محتوای گفته‌های این شخصیت‌ها تأمل کنند تا بلکه راهی به سوی مردم و آینده بهتر بیابند.

٥ دى ۱۴۰۱

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

وبگردی

    نظرات و دیدگاه ها

    مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.