سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری صبح امروز پنجشنبه به منظور انجام بخش دیگری از بازدیدهای میدانی خود از شهرستان‌های استان تهران به پاکدشت سفر کرد.

به گزارش جماران؛ رئیس جمهور که در قالب بازدیدهای میدانی از شهرستان‌های استان تهران صبح امروز پنجشنبه به پاکدشت سفر کرده است از پروژه های خط انتقال پساب بهداشتی فاضلاب تصفیه‌خانه ری و کمربندی جنوبی در حال احداث پاکدشت بازدید کرد.

سید ابراهیم رئیسی در جریان بازدید خود که از سوی وزرای نیرو و راه و شهرسازی و همچنین معاون اجرایی رئیس جمهور همراهی می‌شد در جریان روند احداث این پروژه‌ها قرار گرفت.

اجرای پروژه خط انتقال پساب بهداشتی فاضلاب تصفیه‌خانه ری از سال ۹۲ آغاز شده اما به دلیل برخی مشکلات از جمله سرمایه‌گذاری معطل مانده است. در صورت تکمیل این پروژه سالانه ۲۸۰ میلیون مترمکعب آب بهداشتی در اختیار کشاورزان منطقه قرار خواهد گرفت.

همچنین پروژه کمربندی جنوبی پاکدشت به عنوان یکی از پروژه‌های بزرگ ملی با گذشت ۱۴ سال از آغاز احداث آن همچنان به پایان نرسیده است.

رئیس جمهور پس از استماع گزارش روند اجرایی و مشکلات پیش‌روی تکمیل این پروژه‌ها، امکان زیرکشت رفتن پایدار ۳۵ هزار هکتار از اراضی منطقه در صورت تکمیل پروژه خط انتقال پساب بهداشتی را اقدامی بسیار ارزشمند دانست.

رئیسی همچنین با اشاره به مشکل تملیک اراضی در این پروژه‌ها و مطالبات مردم به معاون اجرایی ماموریت داد تا با ارزیابی و برآوردهای دقیق نسبت به تخصیص بودجه و رفع مشکل این پروژه اقدام کند تا مردم شاهد گشایش و بن‌بست شکنی در این پروژه‌های معطل مانده باشند.

 

سفر رئیسی به پاکدشت (2)

 

تعیین فرصت یکماهه رئیسی برای رفع موانع احداث شهرک امیرالمومنین(ع) پاکدشت

رئیس جمهور از پروژه احداث شهرک امیرالمومنین(ع) شهرستان پاکدشت که عملیات اجرایی آن از ۲۰ سال پیش متوقف مانده است، بازدید کرد.

سید ابراهیم رئیسی که صبح امروز پنجشنبه به منظور انجام بخش دیگری از بازدیدهای میدانی خود از شهرستان‌های استان تهران به پاکدشت سفر کرده است از پروژه احداث شهرک امیرالمومنین(ع) این شهرستان که به دلیل مشکلات اداری بیش از ۲۰ سال است معطل مانده است، بازدید کرد.

این پروژه که از سال ۸۴ با خرید بیش از ۶ هزار قطعه زمین از سوی مردم عملیات اجرایی آن آغاز شده، به دلیل برخی مشکلات اداری از جمله ایرادات و موانع سازمان منابع طبیعی و سازمان محیط زیست متوقف شده است.

رئیس جمهور در جریان این بازدید در جمع اهالی این منطقه حضور یافت و ضمن ابراز خرسندی از دیدار با مردم در هوای بارانی با بیان اینکه ما در کنار شما هستیم و مشکل شما مشکل دولت است، تصریح کرد: برای رفع موانع اداری احداث این شهرک حداکثر یکماه زمان تعیین کردیم تا مسئولان شهرستان مشکلات این پروژه را به طور کامل مرتفع کنند.

رئیسی همچنین در گفتگوی چهره به چهره با مردم این منطقه در جریان مسائل و پیشنهادات آنها قرار گرفت.

 

سفر رئیسی به پاکدشت (3)

 

حضور رئیسی در محل اجرای پروژه توسعه بیمارستان زعیم پاکدشت

رئیس جمهور از پروژه توسعه بیمارستان زعیم شهرستان پاکدشت که عملیات اجرایی آن ۱۷ سال معطل مانده، بازدید کرد.

این پروژه با ۱۳ هزار و ۵۰۰ متر زیربنا در ۷ طبقه نیازمند تامین اعتبار ۳۰۰ میلیاردی است که به گفته مسئولان پروژه در صورت تحقق اعتبارات آن تا دهه فجر سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

رئیس جمهور در جریان بازدید از این پروژه که با همراهی وزیر بهداشت و معاون اجرایی رئیس جمهور صورت گرفت، دستور داد اعتبارات لازم برای تکمیل آن در قالب بودجه مصوبات سفرهای استانی تصویب و مراحل تکمیل آن به فوریت انجام شود.

رئیسی همچنین با تاکید بر ضرورت تمرکز بیشتر بر حوزه بهداشت خطاب به وزیر بهداشت گفت: در کنار تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام بیمارستانی، وزارت بهداشت باید بر حوزه بهداشت و پیشگیری از بیماری متمرکز شود.

 

سفر رئیسی به پاکدشت (5)

 

رئیسی در جلسه شورای اداری شهرستان پاکدشت: معرفی بخش گل و گیاه پاکدشت، این منطقه را به یکی از قطب‌های مهم گردشگری تبدیل خواهد کرد/ فعال سازی اقتصاد گردشگری برای مردم این منطقه هم اشتغال و هم درآمدزایی به همراه خواهد داشت/امروز وظیفه ما تلاش مضاعف برای گره‌گشایی از زندگی مردم با پیگیری و حل مسائل و مشکلات کشور است

رئیس جمهور با بیان اینکه خدمت‌رسانی سریع و به موقع به مردم موجب افزایش امید و ثبات قدم مردم در دفاع از انقلاب و کشور خواهد شد خطاب به مسئولان تاکید کرد: امروز وظیفه من و شما تلاش مضاعف برای گره‌گشایی از زندگی مردم با پیگیری و حل مسائل و مشکلات کشور است.

سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای اداری شهرستان پاکدشت ضمن قدردانی از حضور و استقبال گرم مردم پاکدشت از دولت گفت: شهرستان پاکدشت ویژگی‌های مهمی از جمله نزدیکی به پایتخت، قرار گرفتن در مسیر زائران امام رضا(ع) و همچنین از ظرفیت‌های بسیار خوبی از جمله مراکز علمی، دانشگاهی و حوزوی برخوردار است که توجه ویژه مسئولان موجب رشد و توسعه هرچه بیشتر این منطقه خواهد شد.

رئیس جمهور با بیان اینکه بنای دولت تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام اولویت‌دار در کشور است، افزود: پروژه کمربندی پاکدشت و همچنین خط لوله پساب بهداشتی که بهره‌برداری از آن مساحت زیادی از اراضی کشاورزی منطقه را زیر کشت پایدار خواهد برد با شتاب بیشتری پیگیری خواهد شد.

رئیسی با بیان اینکه بخش گل و گیاه شهرستان پاکدشت به نحوی پیشرفت داشته که امروز برخی آن را پایتخت گل و گیاه کشور می‌دانند، تصریح کرد: متاسفانه هنوز این ظرفیت بسیار ارزشمند نه تنها به مردم استان‌های دیگر که هنوز به مردم تهران هم به خوبی معرفی نشده است. قطعا در صورت شناساندن بخش گل و گیاه شهرستان پاکدشت، این منطقه به یکی از قطب‌های مهم گردشگری تبدیل خواهد شد.

رئیس جمهور افزود: اقتصاد گردشگری برای مردم این منطقه هم اشتغال و هم درآمدزایی به همراه خواهد داشت.

رئیسی همچنین به موضوع متروی پاکدشت اشاره کرد و گفت: با توجه به نزدیکی این شهرستان به تهران، پروژه‌ مترو یکی از ضرورت‌هاست اما دستگاه‌های مسئول نباید برای احداث آن منتظر بودجه بماند، شرکت‌های مهم و فعال منطقه با مشارکت هم برای احداث این پروژه گام بردارند و دولت هم به سهم خود در این زمینه مشارکت خواهد کرد.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به نیاز شهرستان پاکدشت به استادیوم ورزشی گفت: حتما لازم است برای جوانان این منطقه کار ویژه‌ای انجام شود و احداث استادیوم ورزشی از جمله اقداماتی است که حتما در جهت نشاط و تفریح جوانان پاکدشتی موثر خواهد بود.

رئیسی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود در جلسه شورای اداری شهرستان پاکدشت، معطلی ۱۷ ساله احداث شهرک امیرالمومنین(ع) این شهرستان به دلیل مشکلات اداری را تأسف‌آور خواند و گفت: امروز بوروکراسی اداری به یکی از موانع جدی پیشرفت کشور تبدیل شده  که باید هرچه سریع‌تر مرتفع شود. مسئولان این شهرستان نیز طی مدت یکماهه تعیین شده برای رفع مشکل و واگذاری زمین‌های این شهرک به مردم اقدام کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه مهم‌ترین مولفه قدرت ما مردم همیشه در صحنه هستند، تصریح کرد: امروز دشمن در تلاش است که این مردم را مأیوس و ناامید کند در چنین شرایطی نیاز است تمام تلاش ما در جهت امیدآفرینی برای مردم با اقدام و عمل به موقع باشد.

رئیسی با بیان اینکه سیاست بی‌ثبات‌سازی و ناامنی کشور همانند سیاست تحریم به لطف خدا و با حضور و همراهی مردم به شکست انجامید، تصریح کرد: این همراهی و ایستادگی مردم برای ما مسئولان مسئولیت‌آور است که برای برطرف‌سازی مشکلات پیش روی آنها مجدانه تلاش کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه خدمت‌رسانی سریع و به موقع به مردم موجب افزایش امید و ثبات قدم آنها در دفاع از انقلاب و کشور خواهد شد خطاب به مسئولان تاکید کرد: امروز وظیفه من و شما تلاش مضاعف برای گره‌گشایی از زندگی مردم با پیگیری و حل مسائل و مشکلات کشور است.

 

سفر رئیسی به پاکدشت (6)

 

رئیس جمهور در دیدار مادر شهید مرادی: خانواده شهدا حقیقتاً ذخایر انقلاب اسلامی هستند

رئیس جمهور که صبح امروز پنجشنبه در قالب بازدیدهای میدانی از شهرستان‌های استان تهران به پاکدشت سفر کرده بود، با مادر «شهید امیر مرادی» از شهدای دفاع مقدس که همسر آزاده و جانباز نیز هست، دیدار و گفت و گو کرد.

رئیسی دیدار با خانواده معظم شهدا را فرصتی برای تجلیل از جایگاه رفیع شهدا و یادآوری رشادت‌های این اسوه‌های ایثار و فداکاری برای نسل جوان دانست و صبر و استقامت پدران و مادران شهدا به ویژه این مادر شهید را ستود.

رئیسی همچنین ضمن قدردانی از دعای خیر این مادر شهید والامقام برای دولت مردمی و خدمتگزار، اشاره ای به اغتشاشات اخیر کرد و گفت: انقلاب شکوهمند اسلامی از ابتدای پیروزی تاکنون توطئه و خباثت از دشمن کم ندیده و همانگونه که در سال‌های پس از پیروزی انقلاب و در ایام دفاع مقدس آشوب‌ها و اغتشاشات منافقین، ملت بزرگ ایران را متزلزل نکرد به لطف الهی اغتشاشات اخیر نیز مردم ما را در ادامه مسیر پرافتخار خود مستحکم‌تر خواهد کرد.

 

سفر رئیسی به پاکدشت (7)

 

گفت و گوی تلفنی  رئیسی با دو جانباز مدافع امنیت پاکدشتی

رئیسی در جریان سفر به شهرستان پاکداشت با دو جانباز مدافع امنیت این شهرستان در اغتشاشات اخیر به صورت تلفنی گفتگو کرد و در جریان وضعیت سلامتی آنها قرار گرفت.

رئیسی که صبح امروز پنجشنبه در قالب بازدیدهای میدانی از شهرستانهای استان تهران به پاکدشت سفر کرده بود در تماس تلفنی با مانی کرمانی جانباز ۱۶ ساله مدافع امنیت پاکدشتی که در جریان اغتشاشات اخیر یک چشم خود را از دست داده است، از ایثار و جانبازی این نوجوان در راه امنیت کشور تجلیل کرد و از خدای متعال برای او سلامتی و اجر الهی آرزو کرد.

رئیس جمهور همچنین در تماس تلفنی با علی غلامی دیگر جانباز مدافع امنیت شهرستان پاکدشت در اغتشاسات اخیر که پس از ۴۰ روز از کما خارج شده، ضمن قدردانی از مجاهدت و جانفشانی این جانباز پاکدشتی در جریان وضعیت سلامتی او قرار گرفت و از خدای متعال برای او طلب سلامتی و شفای عاجل کرد.

رئیسی همچنین از مسئولان خواستار رسیدگی و پیگیری سلامتی این جانبازان عزیز مدافع امنیت کشور شد.

 

سفر رئیسی به پاکدشت (4)

 

رئیس جمهور در اجتماع پرشور مردم پاکدشت: تقدیم ۵۰۰ شهید نشانه صدق و راستی مردم پاکدشت در دفاع از انقلاب و کشور است/ سیاست بی‌ثبات‌سازی کشور همانند سیاست‌ تحریم‌های ظالمانه دشمن شکست خورد/ قطار پیشرفت و توسعه کشور را با شتاب پیش خواهیم برد/ دولت با تمام توان و ظرفیت در جهت رفع مشکلات کشور و سامان دادن امورات مردم تلاش خواهد کرد

رئیس جمهور با بیان اینکه وقتی دشمن دید به‌رغم همه خباثت‌ها و کارشکنی‌ها کشور راه پیشرفت را طی می‌کند، به فکر ایجاد بلوا و آشوب در کشور افتاد، تصریح کرد: با اطمینان می‌گویم همچنان‌که سیاست تحریم‌های ظالمانه دشمن شکست خورد، توطئه بی‌ثبات‌سازی کشور نیز شکست خورد.

سید ابراهیم رئیسی صبح امروز پنجشنبه در اجتماع پرشور مردم متدین، ولایتمدار، شهیدپرور و پرتلاش شهرستان پاکدشت ضمن ابراز خرسندی از سفر به این شهرستان و حضور در جمع مردم پاکدشت گفت: قبل از حضور در جمع شما مردم عزیز پاکدشت از پروژه‌های نیمه‌تمام شهرستان از جمله تصفیه‌خانه، مرکز درمانی و پروژه کمربندی بازدید کردم که به رغم گذشت بیش از یک دهه از آغاز اجرای آنها هنوز به سرانجام نرسیده است.

رئیس جمهور با تاکید بر عزم دولت برای تسریع در روند احداث و تکمیل این پروژه‌ها، افزود: در این سفر تلاش بر این است که دولت با سرعت و شتاب بیشتری مشکلات و گره‌های موجود در شهرستان را با همراهی و همکاری مردم حل و فصل کند. همچنین در این منطقه اراضی به برخی افراد واگذار شده که با وجود گذشت ۲ دهه مشکلات اداری و اجرایی آن برطرف نشده و مقرر شد نهایتا در مدت یکماه این مشکلات برطرف شود.

رئیسی با اشاره به تقدیم حدود ۵۰۰ شهید از سوی مردم پاکدشت به انقلاب و نظام اسلامی گفت: روحیه ایثارگری مردم این منطقه برای همه مسئولان و دست‌اندرکاران مسئولیتی مضاعف ایجاد می‌کند. امروز نوکری برای این مردم شهیدپرور و دلداده به خدا که اتفاقا در طریق‌الرضا، خادم‌الرضا هم هستند، بزرگترین افتخاری است که نصیب همه ما شده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز دشمن می‌خواهد حواس مسئولین را از خدمت به مردم منحرف کند تا کشور توسعه نیافته و امید مردم به یاس تبدیل شود، افزود: امروز دشمن هم علنی این نیت خود را بیان می‌کند و هم در عمل برای تحقق آن تلاش می‌کند. دشمن به دنبال ناامید کردن مردم است و در مقابل نیروهای بسیجی، سپاهی، ارتشی، نیروهای خدوم انتظامی و همه کسانی که در کسوت خدمتگزاری این مردم هستند می‌خواهند به مردم امید دهند.

رئیسی اظهار داشت: دشمن می‌خواهد نسخه‌ای را که در برخی دیگر از کشورها اجرا کرده اینجا هم اجرا کند، اما همچنان که سیاست تحریم او شکست خورد، سیاست بی‌ثبات‌سازی او هم بار دیگر شکست خورد.

رئیس جمهور اضافه کرد: دشمن می‌خواست فروش نفت ایران به صفر برسد، ایران منزوی شده و تجارت ما متوقف و ایران از اقتصاد منطقه حذف شود و چرخ تولید در کشور متوقف شود، اما دید که با وجود همه فشارها فروش نفت افزایش یافته، سهم ایران از تجارت منطقه حدود ۵۰ درصد افزایش یافت و چرخ‌های تولید با همت جوانان ایرانی می‌چرخد و لذا رسما اعتراف کردند که سیاست فشار حداکثری آنها مفتضحانه شکست خورده است.

رئیسی تصریح کرد: دشمن می‌گفت اگر شروط ما از جمله FATF را نپذیرید نمی‌توانید با کشورهای منطقه و جهان ارتباط داشته باشید، اما دیدند که ایران بدون توجه به ادعاهای آنها به عضویت سازمان شانگهای درآمد و همکاری منطقه‌ای خود را افزایش داد و با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی، تحریم‌ها و تهدیدها را با قدرت کنار زده و با تکیه بر اراده پولادین جوانان خود قله‌های پیشرفت را یکی پس از دیگری فتح می‌کند و لذا تلاش کرد با ایجاد اغتشاش و بلوا به اهداف خود برسد.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: دشمن خیال کرد می‌تواند با بلوا و آشوب پیشرفت کشور را متوقف کند اما زهی خیال باطل، چرا که دیدند دولت با مردم و در کنار مردم است. اراده شهدایی مثل شهید سلیمانی و شهدای بزرگوار پاکدشت به ما یاد داد که نباید به خواست دشمن دچار توقف و سستی شویم و لذا با الگوگیری از این شهدا حرکت قطار پیشرفت و سازندگی و رفع مشکلات مردم را با شتاب پیش خواهیم برد.

رئیسی با اشاره به تحمیل جنگ ۸ ساله به ملت ایران و نیز شهید کردن بیش از ۱۷ هزار نفر از مردم ایران از سوی منافقینی که مورد حمایت کشورهای غربی بودند، گفت: دشمن در همه این توطئه‌گری‌های خود شکست خورد اما درس عبرت نگرفتند، اما به آنها می‌گوییم که ملت ایران، ملت فلان کشور در شرق و غرب عالم نیستند، بلکه ملتی شجاع، بابصیرت و آگاه هستند که در عین مظلومیت، مقتدرانه پای انقلاب و خون شهدا ایستاده‌اند.

رئیس جمهور افزود: ملت ایران درخت تناوری است که رهبری فرمودند خون جوانانی پاک و مخلص پای آن ریخته شده است؛ خونی که به ثارالله متصل شده است. بنده در روزهای گذشته با خانواده تعدادی از شهدای امنیت دیدار و گفتگو کردم، به جای آنکه بنده بخواهم ایشان را دلداری دهم، مادران این شهدا بنده را دلداری می‌داد و می‌گفت که محکم بیایستید چرا که ما همه جان و مال خود را برای حفاظت از این نظام و انقلاب کف دست گرفته‌ایم، این روحیاتی است که دشمن هنوز نتوانسته بشناسد.

رئیسی اظهار داشت: به خانواده‌های معظم شهدا اطمینان می‌دهم که امروز خون فرزندان شما از سویی باعث بیداری اسلامی در منطقه شده و از سوی دیگر باعث استحکام و دوام انقلاب و نظام اسلامی شده و جوشش آن در مسیر حفاظت نظام از گزند آسیب‌ها همچنان ادامه دارد.

رئیس جمهور با بیان اینکه محور وصیت همه شهدای انقلاب اسلامی این بود که اجازه ندهید انقلاب، نظام، امام و رهبری تنها بمانند، تصریح کرد: شهدا به ما سفارش کردند که مبادا قرآن و دین و ارزش‌ها را از یاد ببرید و به شما اطمینان می‌دهم که هرگز اجازه نخواهیم داد که وصیت این شهیدان بر زمین بماند.

رئیسی خاطرنشان کرد: دولت مردمی تمام توان و ظرفیت خود را در جهت رفع مشکلات کشور و تحقق مطالبات مردم به کار خواهد گرفت تا به رغم خواست دشمنان در مسیر حل مشکلات گام برداشته و روز به روز امید و اعتماد مردم را افزایش داده و دشمنان را ناامیدتر و مایوس‌تر کند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

وبگردی

    نظرات و دیدگاه ها

    مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.