رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی با بیان این که برنامه های دهه فجر با مشارکت همه اقشار جامعه و حضور همه گروههای سیاسی و مذهبی برگزار می شود گفت: انقلاب اسلامی ایران یک حرکت پویا، پیش رونده و تا همیشه زنده است.

به گزارش جماران از پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، دومین جلسه نمایندگان و رؤسای‌کمیته‌های ستاد دهه‌فجر انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه 22 دیماه) با حضور دکتر سید نظام الدین موسوی رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی در دفتر مرکزی این شورا برگزار شد.

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: مناسبت‌ها و مناسک به ویژه ایام دهه فجر، در انقلاب اسلامی ما از اهمیت زیادی برخوردار است، چرا که مراسم و مناسبت‌ها، به نوعی مظهر حضور، پایبندی و بیعت مجدد مردم با نظام اسلامی و آرمان‌های انقلاب و امام راحل عظیم الشأن و رهبر معظم انقلاب است.

وی یادآور شد: سال گذشته به دلیل محدودیت‌های کرونایی، برگزاری مراسم و راهپیمایی گسترده، آنطور که شایسته گرامیداشت سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی است، امکان پذیر نبود ، اما نباید اهمیت این مراسم که نماد قدرت مردمی نظام و بستری برای حضور مردم در صحنه‌های انقلاب و اعلام وفاداری به آرمان های آن است، نادیده گرفته شود، زیرا حضور و احساس تعلق مردم به نظام، سنجه‌ای برای دشمنان است و هر جا مردم به صحنه آمدند، دشمن در محاسبات خود تجدید نظر کرده و حتی در اعمال فشار به نظام و ملت ایران عقب نشینی کرده است.

دکترسید نظام الدین موسوی دهه فجر امسال را از جهات مختلف حائز اهمیت برشمرد و تصریح کرد: مذاکرات وین با حضور مسئولین دیپلماسی کشور در حال انجام است. با توجه به تغییراتی که در آرایش سیاسی کشور به وجود آمده، از سویی احساس امیدواری در مردم به وجود آمده و از سویی دشمن، موقعیت داخلی کشور را رصد می کند و فضای داخلی و منطقه‌ای می تواند در محاسبات دشمن تاثیرگذار باشد.

وی با اشاره به تلاش تبلیغاتی دشمن برای ناامید کردن مردم گفت: دشمن همه توان خود را برای هجمه به انقلاب در فضای‌مجازی و شبکه‌های اجتماعی به کار می‌برد و بخش اعظمی از جامعه یعنی جوانان و نوجوانان، سال‌های اول و قبل از انقلاب را ندیده اند، بنابراین در کشور ما نیز مانند همه دنیا، موضوعات مربوط به جامعه پذیری و انتقال ارزش‌ها و فرهنگ سیاسی به نسل جدید، ایجاب می‌کند که براساس روش های علمی، عینی و میدانی، جوانان را با تعالیم و ارزشهای انقلاب اسلامی آشنا کنیم.

 وی با اشاره به اهمیت مراسم دهه فجر انقلاب اسلامی سال جاری، گفت: 26 کمیته در ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی شکل گرفته است که بخش اصلی کارهای اجرایی دهه فجر را بر عهده خواهند داشت.

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر، با اشاره به لزوم مردمی سازی برنامه‌های دهه فجر، خاطرنشان کرد: دهه‌فجر جشنی ملی و متعلق به همه اقشار و گروه‌های جامعه است،  اما این امر به معنای آن نیست که دستگاه‌ها و نهادهای متولی، خود را سهیم ندانند، زیرا تا محوری هماهنگ کننده وجود نداشته باشد، مردم و دستگاه‌های مختلف نمی‌توانند به خوبی حضور خود را در این عرصه عملی کنند. لذا، نهادها و دستگاه‌های برخاسته از حکومت اسلامی، وظیفه دارند، بستر مناسب برای فعالیت، مشارکت و حضور مردم در عرصه برگزاری مراسم و مناسبت‌های ملی و انقلابی را فراهم کرده و فضاسازی لازم را با جدیت و احساس مسئولیت برای این حضور و مشارکت آماده کنند، چرا که فعال بودن نهادهای فرهنگی، موجب انگیزه دادن به مردم که نقش آفرینان اصلی مراسم هستند، می‌شود.

سید نظام الدین موسوی با اشاره به اینکه برای برگزاری جشن های پیروزی انقلاب اسلامی، نیاز به انرژی مضاعف و دوچندان داریم، گفت: امیدواریم در دهه فجر امسال با کمک همه دستگاه‌ها و مشارکت مردم بتوانیم مراسم دهه فجر انقلاب اسلامی سال جاری را به نحو شایسته برگزار نماییم.

در پایان جلسه، روسا و نمایندگان کمیته‌های تخصصی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی، ضمن ارائه گزارشی از روند فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده پیرامون برنامه‌های ویژه دهه فجر سال جاری، نقطه نظرات خود را در خصوص عناوین پیشنهادی ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی ارائه کردند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.