امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در گفت و گوی تلفنی امروز با وزیر خارجه آلمان از ارتقاء‌ همکاری‌های دوجانبه در همه حوزه‌ها استقبال کرد و از آلمان خواست برای نهایی کردن مذاکرات انجام شده برای ارسال واکسن بایون تک اقدام کند.

به گزارش جماران؛ وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه آمریکا درک درستی از منطقه و مردم‌ آن به‌ویژه ایران ندارد، گفت: آمریکایی‌ها باید بدانند جز با زبان احترام، ادب و منطق نمی‌توانند صحبت کنند.

 «هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان در گفت و گوی تلفنی با «حسین امیرعبداللهیان» آمادگی کشورش برای انجام کلیه اقدامات به منظور ارسال واکسن «بایون تک» به مقصد ایران را اعلام کرد.

هایکو ماس همچنین با تشکر از تسهیل انتقال اتباع آلمانی از افغانستان در زمان تحولات این کشور، با امیر عبداللهیان به تبادل نظر پرداخت.

وزیر خارجه آلمان آغاز هرچه سریعتر گفت و گوهای وین را خواستار شد و به آمادگی کشورش برای ارتقا همه جانبه روابط دوجانبه تاکید کرد.

امیرعبداللهیان نیز در این گفت و گوی تلفنی از ارتقاء‌ همکاری‌های دوجانبه در همه حوزه‌ها استقبال کرد و از آلمان خواست برای نهایی کردن مذاکرات انجام شده برای ارسال واکسن بایون تک اقدام کند.

وزیر امور خارجه ایران دورویی آمریکایی‌ها را که حتی در ارسال کالاهای دارویی و حیاتی مانند واکسن تولیدی در آلمان نیز موانع تحریمی ایجاد کرده‌اند، مورد انتقاد قرار داد.

وی با اعلام اینکه آمریکایی‌ها درک درستی از منطقه و مردم‌ آن، به‌ ویژه ایران ندارند افزود: آمریکایی‌ها باید بدانند جز با زبان احترام، ادب و منطق نمی‌توانند صحبت کنند و

این ادبیاتی که گاه و بیگاه بکار می‌گیرند نه تنها کمکی به حل مشکلات نمی‌کند بلکه خود مساله‌ساز است.

وزیر امور خارجه ایران با اعلام اینکه اصل گفت و گوهای وین قابل قبول است و انجام می‌شود تاکید کرد: ما مذاکره‌ای را قبول داریم که به رفع واقعی تحریم‌ها و تامین حقوق حقه ایران منجر شود.

وی به تروئیکای اروپایی توصیه کرد رفتار خود را تغییر داده و به بی عملی در اجرای تعهدات خود ذیل برجام خاتمه دهد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.