به جرات می توان بیان داشت که سید المجاهدین آقای حاج سید علی اکبر محتشمی پور از معدود یاران امام خمینی بود که نه آنانی که ادعای همفکری با ایشان و نه آنانی که دغدغه آینده جمهوری اسلامی ، اسلام و ولایت و اصول را داشتند هرگز قدر و قیمتش را ندانستند.

پایگاه خبری جماران: از عروج ملکوتی و شهادت سیدالمجاهدین زنده‌یاد آقای حاج سید علی‌اکبر محتشمی‌پور چهل‌روز گذشت. مجاهدی که دوست قدیمی و یار ارزشمند بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی بود.

 انسانی حقیقت‌طلب، مصلح و دل‌داده اهل بیت رسول الله (ص) که همواره در راه اعتلای نظام اسلامی از هیچ کوششی فروگذاری نکرد و در مسئولیت‌هایی که بر عهده داشت تمام تلاشش بسط اندیشه‌های امام خمینی (ره) و حاکمیت اسلام بود. شخصیتی که همواره دغدغه جمهوریت و اسلامیت ایران را داشت و در این راه تا لحظات آخر عمر شریفش نهایت تلاش خود را نمود. 

ایشان در راه اسلام ناب محمدی (ص) ، اندیشه های امام خمینی و انقلاب اسلامی مردم ایران در کنار دوستان انقلاب با گرایش های مختلف سیاسی و در برابرمخالفان امام و جمهوری اسلامی مقاوم ، استوار و صبور بود و با روحیه مردمی خود، صداقت، صلابت و صفائی مثال زدنی و فراموش نشدنی داشت. 

نگاهی عمیق و نافذ به مسائل منطقه و بویژه مسائل و مشکلات مردم و کشور داشت. آنچه که برای برخی از خواص پس از سالها بعد روشن گردید ایشان سالها پیشتر خطرش را گوشزد نموده بود . با تیز بینی و شجاعت تمام ، یک تنه و تنها و بدون مصلحت اندیشی و دنیاطلبی همچون زنده‌یاد آقای حاج سید احمد خمینی همواره در صف مقدم دفاع از مردم ، محرومین و مظلومین و خط امام و جمهوری اسلامی بود. 

به جرات می توان بیان داشت که سید المجاهدین آقای حاج سید علی اکبر محتشمی پور از معدود یاران امام خمینی بود که نه آنانی که ادعای همفکری با ایشان و نه آنانی که دغدغه آینده جمهوری اسلامی ، اسلام و ولایت و اصول را داشتند هرگز قدر و قیمتش را ندانستند. 

آقای سید علی اکبر محتشمی پور از جمله وزرای دولت بود که سعی داشت در دوران وزارتش برنامه سفر های خود به استان های جنوبی را نه در بهار و زمستان بلکه در تابستان انجام دهد . او معتقد بود که مردم باید در روزهای سخت و دشوار زندگی مسئولین کشور را در کنار خود ببینند. بیان مجاهدت های ایشان در همراهی با امام در دوران غربت مبارزه و حضور در نجف اشرف و تلاش های این عزیز در دوران مسئولیت سفارت ایران در سوریه در این مجال و یادداشت میسر نمی باشد و نیازمند فرصتی دیگر است . در راه اسلام و برای مردم هرگز خسته نمی گردید .

سید المجاهدین آقای سید علی اکبر محتشمی پور بواسطه وفاداریش به امام ، شهدا ، اسلام ناب و انقلاب و جمهوری اسلامی و مردم طی سالهای پس از امام خمینی مظلومیتی عجیب را تحمل نمود. مظلومیتی که تا روزهای آخر عمر سراسر مجاهدتش به همراه داشت . 

یاد و خاطره اش گرامی باد. انشاالله خداوند ایشان را با اجداد طاهرینش محشور فرماید و به همسر و بازماندگان این عزیز فراموش نشدنی‌صبر ، اجر و سلامتی عنایت فرماید.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.