این انتخابات درست در زمان نهایی شدن احیای برجام که یکی از مهمترین و حیاتی ترین اهرم ها در بهبود وضعیت اقتصادی کشور است، برگزار می شود و ما امیدواریم با روی کار آمدن آقای همتی و با سوابق درخشان در حوزه اقتصاد، بتواند از تجارب دوستان و بزرگوارانی چون آقای ظریف هم بهره مناسبی ببرند تا دوشادوش و در کنار یکدیگر موضوع احیای اقتصاد کشور را کلید بزنند.

پایگاه خبری جماران: بحث انتخابات در شرایط فعلی جدای از موضوعات داخلی و نحوه برگزاری آن، با رفتار  وعملکرد شورای نگهبان موجب ایجاد فضای یاس و ناامیدی را در جامعه فراهم آورده از دو منظر قابل ارزیابی است:

ابتدا اینکه با وجود عزم جناح های مختلف سیاسی کشور برای ایجاد فضای پرشور و نشاط در انتخابات این دوره و معرفی کاندیداهایی از سلایق و دیدگاه های مختلف با تحرکات برخی از افراد و دستگاه ها این فضا در حال تغییر به نفع جناح اقتدارگرا بود هر چند که با تیزهوشی اصلاح طلبان در عدم معرفی دوتن از چهره های این جناح در لیست معرفی شده، شورای نگهبان نیز صلاحیت آنها را احراز کرد و خوشبختانه آقایان همتی و مهرعلیزاده رقابت های انتخاباتی شان را با 5 کاندیدای اصولگرای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آغاز کردند.

این در حالی است که اقتدارگرایان بر آن بودند تا با تحمیل یکی از کاندیدای اصولگرا به مردم جمهوریت نظام را با سوال اساسی مواجه سازند که خوشبختانه این طور نشد. در ادامه نیز آقای همتی با ارائه دیدگاه های کارشناسی و بسیار دقیق و حضور موفقی که بر استیج فعالیت های انتخاباتی داشت به دغدغه های افکار عمومی نسبت به مشکلات موجود حوزه اقتصاد و بحث معیشت مردم پاسخ داده و نشان داد که به عنوان یک اقتصاددان راهکارهای متناسبی در رفع این دغدغه ها داشته و برنامه ای متناسب با اوضاع و احوال فعلی کشور را تدوین و ترسیم کرده است.

آقای همتی با نکته سنجی و دقتی که در مناظرات انتخاباتی داشت توانست دیدگاه های طیف کثیری از مردم و به دنبال آن احزاب و گروه های اصلاح طلب را جلب کند؛ حمایت چهره های شناخته شده و شاخص سیاسی کشور از ایشان، شرایط انتخابات را به شکل معجزه آسایی تغییر داد. 

نکته بعدی هم  اینکه این انتخابات درست در زمان نهایی شدن احیای برجام که یکی از مهمترین و حیاتی ترین اهرم ها در بهبود وضعیت اقتصادی کشور است، برگزار می شود و ما امیدواریم با روی کار آمدن آقای همتی و با سوابق درخشان در حوزه اقتصاد، بتواند از تجارب دوستان و بزرگوارانی چون آقای ظریف هم بهره مناسبی ببرند تا دوشادوش و در کنار یکدیگر موضوع احیای اقتصاد کشور را  کلید بزنند.

برجام نتیجه سالها کار کارشناسی نیروهای متخصص و زبده کشور در وزارت امورخارجه و برخی از دستگاه ها و وزارت خانه های دیگر است که با سیاست های مدبرانه وزیرامورخارجه کشورمان به بار نشسته است، جایز نیست که ماحصل این تلاش ها در دست افرادی قرار گیرد که هیچ اعتقادی به رای و آرای مردمی ندارند و معلوم نیست دارایی های حاصل از این توافق در چه مسیری صرف شود!

آقای همتی با کنترل لجام گسیخته نرخ ارز نشان داد که در بزنگاه های تاریخی راهکاری برای خروج از بحران های کشور در دست دارد و می داند به چه صورت باید عمل کند.

یقین دارم که در رقابتی که میان آقای همتی با آقای رئیسی به عنوان کاندیدای جناح اقتدارگرا شکل گرفته است برد با آقای همتی است تا جمهوریت نظام که با تدارکات برخی از آقایان موجبات ناامیدی مردم را فراهم آورده بود مجددا احیا شود و این امر میسر نمی شود مگر با وحدت ملی که رمز موفقیت ما در برابر بی توجهی به خواست عمومی است.

 

*دیپلمات

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.