پروفسور بهزاد قره یاضی استاد ژنتیک گیاهی و رئیس کمیته کشاورزی هاسب درگذشت.

به گزارش جماران؛ در پی درگذشت پروفسور بهزاد قره یاضی، دکتر محمد رضا واعظ مهدوی پیامی صادر کرد:

انالله و انا الیه راجعون

خبر بسیار تلخ و تکان دهنده است.

با کمال تاسف و تالم؛ و در اوج ناباوری؛ و با دلی شکسته و چشمانی گریان؛  در گذشت غمبار جناب پروفسور بهزاد قره یاضی رئیس کمیته کشاورزی هاسب را به اطلاع دوستان و همراهان می رسانم.

 دکتر بهزاد قره یاضی استاد ژنتیک گیاهی؛ رئیس انجمن علمی بیو تکنولوژی؛ همکار اینجانب و مدیرکل اسبق دفتر پژوهش سازمان برنامه و بودجه؛ معاون اسبق تحقیقات و  آموزش وزارت جهاد کشاورزی ؛ دانشمندی پرشور و دردمند و دارای دغدغه پیشرفت و توسعه کشور؛ در سالروز رحلت مراد و رهبر فرهیخته اش؛ امام خمینی (ره) ؛ دعوت حق را لبیک گفت و رخ در پرده خاک کشید. 

مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ ۖ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَىٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ ۖ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا ﴿٢٣سوره احزاب﴾

از مؤمنان مردانی هستند که به آنچه با خدا بر آن پیمان بستند [و آن ثبات قدم و دفاع از حق تا نثار جان بود] صادقانه وفا کردند، برخی از آنان پیمانشان را به انجام رساندند و برخی از آنان [شهادت را] انتظار می برند و هیچ تغییر و تبدیلی [در پیمانشان] نداده اند، (۲۳)

اینجانب توفیق همکاری ایشان درسازمان برنامه طی سالهای ۹۷-۹۴ را داشتم. دردمندی، احساس تعهد و دغدغه و نیز مدیریت ایشان در ارتقاء امر پژوهش در کشور بی نظیر بود. بعدهادر کنار ایشان نمایندگی انجمنهای علمی در شورای عالی پژوهش کشور (عتف) را داشتیم. همچنین در ارتقاء و توانمند سازی سیستان و بلوچستان محکم و استوار بود و مسئولیت کمیته کشاورزی ما در بنیادهاسب را بر عهده داشت و در پیگیریهای مربوط به کشت پنبه در استان نقش داشت.

محققی موفق، دانشمندی مردم گرا و عالمی دردمند بود. خدایش رحمت کند.

این ضایعه جبران ناپذیر رابه جامعه علمی کشور ؛ همدلان آینده نگر سیستان و بلوچستان و همه دلسوزان و دغدغه مندان توسعه این استان ؛و نیز خانواده ارجمند ایشان تسلیت عرض می کنم و از خداوند متعال ،آمرزش روح و علو درجات ایشان را مسئلت می نمایم.

دکتر محمد رضا واعظ مهدوی

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.