واقعیت آن است که از شب گذشته تا کنون چندین نوع خبر رسانی درباره درگذشت سردار حجازی انتشار یافته که در نوع خود بی نظیر یا کم نظیر است.

پایگاه خبری جماران: خدا رحمت کند سردار بزرگوارمان مرحوم حجازی را که عمر خویش را در راه اعتلای نظام مقدس اسلامی مان سپری کرد و چه به جاست که درباره سجایای ایشان آشنایان و دوستانشان بیشتر بنویسند. اما موضوع این نوشتار چگونگی بازتاب درگذشت یا شهادت ایشان است. 

واقعیت آن است که از شب گذشته تا کنون چندین نوع خبر رسانی درباره درگذشت ایشان انتشار یافته که در نوع خود بی نظیر یا کم نظیر است.

بیانیه رسمی خبر از سکته قلبی ایشان داد. بعد صدا و سیما عنوان شهادت را ظاهرا به سبب جراحات شیمیایی برای ایشان به کار برد. و نهایتا در برنامه ای زنده و در سیمای جمهوری اسلامی یک روحانی مطرح خبر از ویروس خاص غیر از کرونا داد و آن را عامل درگذشت سردار حجازی دانست. 

در این میان توییت یک فرزند شهید که در آن سخن از «شهادت و نوعی پنهان کاری در انتشار خبر» رفته بود، هم مزید بر علت شد و در نهایت رسانه ای معاند تلویحا این کار را به سازمان موساد ارجاع داد. 

درباره این اتفاق نکاتی قابل اشاره است

نخست آشفتگی رسانه های رسمی است که نتوانستند یک خبر واحد و منسجم را در این باره پوشش دهند. این مهم برای چندمین بار ناتوانی سیستم خبررسانی حاکمیت را نشان داد. لازم است که در این امور مهم که به حوزه نظامی کشور هم مرتبط است، اطلاع رسانی با هماهنگی کامل و با نظم خاص همراه باشد. واقعیت آن است که تعدد رسانه های حکومت و اینکه همواره با یکدیگر احساس رقابت دارند، می تواند در مواردی به پاشنه آشیل ایشان بدل شود. 

دومین نکته ضعف رسانه های مستقل داخلی است. و این بار هم به خوبی معلوم شد که در نبود رسانه هایی که انتساب به حکومت نداشته باشند، چه مقدار موج سواری برای رسانه های معاند راحت و سهل است. توجه کنید که اگر در همین موضوع امکان خبر رسانی و بررسی برای روزنامه ها و خبرگزاری های غیرحکومتی فراهم بود ،تا چه حد امکان دروغ پردازی از دشمنان گرفته می شد. 

و سومین نکته آنکه همه باید توجه کنیم که با «احساسات وارد چنین موضوعاتی شدن» و با ابزار «توییت و پست » و به خاطر تعلق خاطر به مجاهدی عزیز ، مطلبی را نشر دادن ، چه مقدار می تواند موجب ضررو زیان برای حیثیت کشور شود. هم چنانکه می بینیم در برنامه ای زنده و بدون توجه به آثار یک کلام ، درباره علل مرگ کسی حرف زدن،  می توان. تا چه اندازه آب به آسیاب دشمن بریزد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.