نباید به دلیل برخی انتقادها از عمکردهای حتی منصوبین به ایشان، بر روی حذف "خمینی" حساسیت نشان نداد. اگر خطایی صورت گرفته باید آن را پذیرفت و در صدد اصلاح ان بر آمد نه آنکه درصدد توجیح آن باشیم. دشمن قدم به قدم جلو می آید و خاکریز به خاکریز عقب می راند. امروز اشتباهی را توجیح می کنیم و فردا رضایت به اشتباه و یا خطایی دیگر می دهیم.

به گزارش جماران؛ محمدجواد بربریان در یادداشتی در اعتدال نوشت: جشن پیروزی انقلاب اسلامی که هرساله در 22 بهمن برگزار می شود چیزی نیست جزء تجدید بیعت با آرمانها و آمال ها و آرزوهایی که ملت بزرگ ایران در تفکر و اندیشه های رهبر کبیر خود دیدند و در راستای آن از سال 1342 حرکت کردند تا بالاخره در سال 1357 بر استبداد و استکبار و رژیم برآمده از آن پیروز شدند و نظام مردم سالارجمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه کلمه زیاد را جایگزین آن کردند و در این راه چه خونها که ریخته نشده و چه خون دلها که خورده نشده است. تا که امروز مشابه درخت تنومندی شده که برخی در سایه این نعمت بنشینند، عزمت آن را نبینند و تیشه را برداشته و به جان ریشه های آن بیافتند.

درقطعنامه پایانی راهپیمایی امسال جشن  پیروزی انقلاب اسلامی نام رهبر کبیر انقلاب اسلامی نوشته نشد تا شائبه ها و حساست ها نسبت به تلاش برخی برای امام زدایی بیشتر شود. انشالله که اشتباهی بوده و خطایی سهوی. اما باید دانست و یادآور شد و فریاد زد که جشن پیروزی انقلاب بی نام و نشان بنیانگذار آن بی معنی و بی محتوی است. اساس و اصول اولیه این نظام، اندیشه و تفکر امام بوده و هست و نمی توان این دو را از هم جدا دانست یا تمایزی بین آن ایجاد کرد. این انقلاب و نظام برآمده از آن، با اتکا و اعتقاد به تفکر و اندیشه بنیانگذار آن قابل حرکت و ادامه است. رهبری معظم انقلاب هم فرمودند: هدف ما هدف امام و راه ما راه امام است.

ولایت فقیه و قانون اساسی که ارکان جمهوری اسلامی بر آن استوار است برآمده از فکر و اندیشه و دور اندیشی امامی است که امروز همه ما مدیون او هستیم و هرکجا از راه و منش و سنت آن پیر فرزانه منحرف شدیم دچار خطا شده و خسران دیده ایم. وحدت امروز جامعه که حول ولایت فقیه و رهبری معظم انقلاب وقانون اساسی شکل گرفته و سبب شده تا کشور و نظام از مشکلات عدیده و نقشه های دشمنان عبور نماید ماحصل تفکرو اندیشه امامی است که بسیاری از سختی های امروز و ترفند های دشمنان را دیده بود و برای آن نسخه شفا بخش دادند چه آنجا که بر نظام جمهوری اسلامی تاکید کردند و چه آنجا که به نقش بی بدیل مردم در همه عرصه ها  صحه گذاردند و از همان ابتدا بر رای و نظر مردم و انتخابات و تشکیل مجالس تاکید فرمودند. و چه آنجا که بر اجرای قانون تاکید کردند.

این انقلاب بی نام خمینی در هیچ کجای جهان شناخته شده نیست. براستی اگر امروز پیروزی هایی در لبنان، سوریه، عراق، یمن و.. بدست آمده است که امده، از آشنایی آنها با اندیشه های ناب خمینی ره است. اگر در اروپا جوانانی به سوی اسلام گرویده اند حاصل ترویج اندیشه های خمینی کبیر است.  این اندیشه و تفکر امام خمینی بوده که تصویر و برداشتی از اسلام را به منصه ظهور رسانید که توانسته نظام سرمایه داری و استبدادی  و استکباری را به چالش بکشد و ما امروز در سایه این نگاه و اندیشه نفس می کشیم و شاهد رشد و شکوفایی جمهوری اسلامی هستیم. اگر روزی از این راه بازماندیم و بر خود غره شدیم تاریخ تکرار و انحراف شروع خواهد شد. به یاد می اورم که یکی از دوستان در همان ایام دفاع مقدس سفری به لبنان داشت. بحث های زیادی ار حزب الله لبنان داشت اما فقط به یک روایت آن که از زبان  بچه های حزب الله بیان شد بسنده می کنم و ان اینکه؛ شما «ایرانی ها» در سایه کوه نشسته اید و عظمت کوه را نمی توانید ببینید. ایشان امام خمینی را مشابه یک کوه دانسته بود که ما ایرانی ها چون در دامنه آن قرار داریم قادر به دیدن عظمت آن نیستیم. به نطر می رسد امروز بیش از پیش نیاز به شناخت و شناختاندن اندیشه آن فزرانه داریم. 

امام خمینی متعلق به تمام آحاد ملت و حتی تمام مسلمانان و آزادیخوهان جهان است و کسی نمیتواند و نباید آن را مصادره کند. از سوی دیگر نمیتوان و نباید ایشان را محدود به جریانی یا حزبی و یا جبهه ای کرد. موسسه تنظیم نشر امام خمینی ره هم مسولیت ترویج آثار، تفکر و اندیشه ایشان را دارد و البته مانند هر جای دیگری برخی اقداماتش قابل نقد. اما «خمینی خمینی است» و نمی توان و نباید به بهانه هایی راضی به کوچکترین تلاش برای حذف نام یا اندیشه ایشان باشیم که این خواسته 40 ساله دشمنان قسم خورده این انقلاب است. نباید به دلیل برخی انتقادها از عمکردهای حتی منصوبین به ایشان، بر روی حذف "خمینی" حساسیت نشان نداد. اگر خطایی صورت گرفته باید آن را پذیرفت و در صدد اصلاح ان بر آمد نه آنکه درصدد توجیح آن باشیم. دشمن قدم به قدم جلو می آید و خاکریز به خاکریز عقب می راند. امروز اشتباهی را توجیح می کنیم و فردا رضایت به اشتباه و یا خطایی دیگر می دهیم.

امروز خطایی صورت گرفته است و باید در صدد اصلاح آن باشیم حداقل باید از محضر ملت شریف و انقلابی ایران عذر خواست و سجده شکر بجا بیاوریم که ملت هوشیار و انقلابی ایران همانگونه که با شور و شعور در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی حضور می یابد، چشمشان باز و از انقلابشان مراقبت می کنند و انشالله هم نخواهند گذاشت انقلاب به دست  نااهلان و نامحرمان و جاهلان بیفتد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.