محمدرضا تابش، نماینده ادوار مجلس، در یادداشتی درگذشت محمدرضا نجفی نماینده تهران در مجلس دهم را تسلیت گفت.

به گزارش جماران؛ متن یادداشت محمدرضا تابش بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا 

کسی کو نکونام میرد همی ؛

ز مرگش تاسف خورد عالمی

<اسدی طوسی>

از راه رفتن صبحگاهی فارغ شده ام، چشمم روی صفحه موبایل که دوستان خبر تکذیب یا تایید درگذشت "مهندس نجفی" را جویا شده اند قفل می شود. با دوستان مشترک تماس می گیرم، از احوالش بی خبرند. من هم ابتدا به امر می گویم ظاهرا دچار سکته وسیع شده،  قراراست تحقیق کنند و خبر دهند. آیه اناالله و انا الیه راجعون که از پیامک دوستم برصفحه تلفن همراه نقش می بندد، قلبم درد میگیرد و اشکم سرازیر می شود.

علی رغم میل باطنی ام، باید در توصیف شخصیت برادر عزیزم مهندس نجفی به این نکته اشاره کنم که نشست و برخاست با دولتمردان، مدیران،  نمایندگان، دانشگاهیان و حضور در جلسات کارشناسی و تخصصی و... علاوه بر آنکه برترین مزیتش کسب دانش وتجربه و مهارتهاست، اما از آن جهت که انسان را در مقام سنجش توانمندی و کارآمدی افراد، خبره می سازد نیز حائز اهمیت اساسی است.

از این رو مرحوم مهندس نجفی را در زمره نیروهای ارزشمند برآمده از انقلاب و مجاهدی متعهد به آرمان های مردم که برای تحقق آن انقلاب کردند، می دانم که زخارف دنیوی او را نیالود و از اهداف والای انسانی بازنداشت.

وی با کوله باری از تعهد و اخلاص که ریشه در تربیت دینی و روحیه انقلابی و حضور موثرش در جبهه های نبرد حق علیه باطل داشت، به عنوان یک عنصر فعال در جنبش دانشجویی و دانشگاه و همچنین مدیری کارآمد درعرصه صنعت کشور، وقتی افتخار نمایندگی مردم تهران در مجلس شورای اسلامی را پیدا کرد با پشتوانه این سوابق افتخارآمیز و بامشی اصلاح طلبانه واقعی، همه ی وقت خویش را مصروف وظیفه خطیر قانونگذاری و نظارت نمود و عنصری بسیار فعال و تاثیر گذار و مسئولیت پذیر در کمیسیون تخصصی، صحن مجلس و فراکسیون امید بود که بی ریا و هیاهو وظایف قانونی و شرعی خویش را به انجام می رسانید و همیشه پلی می شد تا سایرین مراحل ترقی را طی کنند و اهداف جمعی که تعالی دین و آیین و پیشرفت کشور و رفاه مردم را مدنظر دارد، محقق گردد.

درسوگ وی زبان حال من و خیل دوستانش این است که:

مهر تو، حک شده در قلب همه یارانت

کی توان خاطر تو، تا دم ماندن بگرفت

خدایش رحمت کند که علیرغم جسم آسیب دیده  در دوران جنگ و قلب بیمارش، متعهدانه و سخت کوشانه رسالت خدمت به مردم را با تعهد و کار تخصصی و وقت گذاری به انجام رسانید و سبکبال، روحش به آسمان پرکشید.

این ضایعه تاسف بار را به خانواده محترم و دوستان ارجمندش، به ویژه همسر و فرزندان گرانقدرش تسلیت عرض می نمایم و صبر و اجر آنها را ازخداوند متعال مسالت می نمایم.

محمدرضاتابش - ۹۹/۸/١٧

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.