گفتگوی اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران -تهران

در گفت و گو با جماران؛

روایت مجید انصاری از جلسه دیروز مجمع روحانیون مبارز در خصوص انتخابات

عضو مجمع روحانیون مبارز گفت: یک کمیته کاری در رابطه با ارزیابی مسائل انتخابات، تشکیل و بنا شد گزارشی جامع از شرایط موجود تهیه کند.

حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری در گفت و گو با جماران، درباره جلسه دیروز مجمع روحانیون مبارز درخصوص انتخابات گفت: جلسه روز گذشته پیرو دو جلسه قبلی بود و به دلیل شرایط کرونا به صورت مجازی برگزار شد. در آن راجع به کلیات شرایط انتخابات، اهمیت آن و نقش رای مردم در ساختار جمهوری اسلامی ایران و همین طور اندیشه سیاسی امام خمینی(س) به عنوان رکن مقبولیت و مشروعت نظام، بحث های مفصلی صورت گرفت. 

عضو مجمع روحانیون مبارز گفت: همچنین آسیب شناسی انتخابات های گذشته و بحث های کلی دیگری در جلسه اخیر مجمع صورت گرفت و یک کمیته کاری در رابطه با همین رویکردها و ارزیابی مسائل انتخابات، تشکیل و بنا شد گزارشی جامع از شرایط موجود تهیه کند تا در جلسات آتی مجمع مورد ارزیابی قرار گیرد. باید گفت که هنوز هیچ پیش فرض خاصی برای این موضوع وجود ندارد و صرفا در رابطه با مسائل کلی انتخابات بحث هایی انجام شده است. 

وی در پاسخ به این سوال که آیا تعیین مصداقی نیز برای کاندیداهای انتخاباتی صورت گرفته است یا خیر، گفت: این مساله باید در مراحل بعد انجام شود و هنوز بحثی در این رابطه نیست. فعلا در رابطه با اصل موضوع انتخابات و شرایط حاکم بر آن در نظام سیاسی بحث و تبادل نظر شد. 

انصاری با بیان اینکه موضوع انتخابات در نظام اسلامی بسیار مهم است، گفت: بی تردید یکی از اساسی ترین خواسته های مردم در انقلاب اسلامی، آزادی و اعمال آزادانه رای مردم بود. همچنین پایبندی همه ارکان نظام به انتخاب و رای مردم، جزو مطالبات اصلی بود. خوشبختانه این مسأله در مهندسی قانون اساسی تبدیل به «میثاق ملی» شد. بنابراین پاسداشت این موضوع از یک طرف و آسیب شناسی آن، رفع موانع، تقویتش و تحکیم مردم سالاری جزو مسائلی است که گروه های سیاسی و احزاب باید تمرکز بیشتری روی آن داشته باشند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.