«دفاع از ادب و اعلام تنفر از بی ادبی» ارکان فرهنگ امام خمینی است. آنچه آن روز در مجلس با دکتر ظریف رفت ، به شهادت بزرگان اصولگرا از آداب اجتماعی به دور بود و لذا دفاع از ایشان ، از این جهت هم مطابق با فرهنگ و گفتمان امام است.

پایگاه خبری جماران: بعد از یادداشت من که در سایت جماران منتشر شد و در آن از جناب آقای دکتر ظریف دفاع کرده بودم خبرگزاری رسا به «جماران» انتقاد کرده که: «موسسه و رسانه ای که با نام امام راحل فعالیت دارد و پول بیت المال را دریافت می‌کند، در صورتی که به نظر می‌رسد به دنبال منافع حزبی و جناحی باشد.به هر حال در شرایطی که دولت باید پاسخگوی معیشت مردم و سوءمدیریتش در زمینه های مختلف باشد، این گونه یادداشت‌های سفارشی و مظلوم نمایی‌ برای صاحبان قدرت و ثروت که به جای پاسخگویی، مطالبه گر شده‌اند، با گفتمان و اندیشه ناب امام متناقض است.»

در این باره نکاتی را لازم است به عرض این دوستان و مخاطبین محترم برسانم:

۱- من معمولا به نوشته هایی که درباره مقالاتم نشر می یابد،  جواب نمی دهم. و این نه از باب بی احترامی به نویسندگان آن نقد هاست. بلکه از باب آن است که معتقدم مردم هر دو را می خوانند و داوری می کنند و باید به «فهم مردم» اعتماد کرد. اما این بار چون این مطلب از خبرگزاری حوزه است که من هم به آن حوزه محترم وابسته ام ، لازم دیدم به این برادرمان پاسخی داده باشم

۲- «دفاع از وزیر خارجه» از ارکان تصمیم های سیاسی امام است. امام در مقابل گروهی که به «اصحاب ثمانیه» معروف شده بودند و به وزیر خارجه وقت حمله کردند، چنان هجمه ای بردند که تا کنون آن نمایندگان در محاق سیاسی اند. این رویه را رهبر معظم انقلاب هم در داستان «چاوشسکو» با مجلس سوم داشتند. لذا دفاع از وزیر خارجه بر خلاف نظر این نویسنده _ که ان شاء الله تاریخ انقلاب را خوب خوانده است_ مطابق فرهنگ امام است. 

۳- «دفاع از ادب و اعلام تنفر از بی ادبی »هم ارکان فرهنگ امام خمینی است. آنچه  آن روز در مجلس با دکتر ظریف رفت ، به شهادت بزرگان اصولگرا از آداب اجتماعی به دور بود و لذا دفاع از ایشان ، از این جهت هم مطابق با فرهنگ و گفتمان امام است.

۴- «مطالبه گری درباره حقوق مردم» البته بسیار به جاست و باید در همه زمینه ها صورت بگیرد. امید است خبرگزاری رسا هم در زمینه های دیگری که با جناح خودشان ارتباط دارد ، این سیاست را پیش بگیرد. من هم سعی می کنم چنین باشم. اما حتما اذعان دارید که در برخی موارد مطالبه گری هزینه های سنگینی دارد که امید است این برادر عزیز ما را از آن مبری کند. اگر خواستند مواردی از حقوق مردم که مناسب است ایشان آن را پی بگیرند و اتفاقا مربوط به امور حوزوی می شود ،را به صورت اختصاصی برایشان ارسال می کنم 

۵- یادداشت من را سفارشی خوانده بودند. این را تهمتی به خود و جماران می دانم. من  نه کارمند جمارانم و نه با ایشان سر و سرّی دارم. طلبه ای هستم که برای خود می نویسم و به سبب عشق به امام برای سایت جماران می فرستم و آنها منتشر می کنند. تا کنون هم یک ریال بابت نوشته هایم به من نداده اند. البته اگر «رسان هم مطالب من را منتشر کند،  شاید_ و به یک شرط که خواهم گفت_ برای ایشان هم بنویسم. 

۶- اینکه جماران چرا مطالب من را نشر می دهد. البته به خودشان مربوط است، ولی فکر نمی کنم همه مقالات یا خبرهای آن با زاویه نگاه من هم خوان باشد. بلکه چه بسا از افرادی با سلایق دیگر هم در ان سایت مطلب دیده ام. 

۷- اما آن شرط: معروف است که خبرگزاری رسا با بودجه یک نهاد نظامی اداره می شود. اگر چنین است این بر خلاف صریح وصیت و دستور امام است. نظامی ها طبق فرمایش امام که همواره رهبر انقلاب بر آن تأکید دارند،  حق حضور در سیاست داخلی را ندارند. به نظرم اگر نویسنده این نقد واقعا پیرو امام است ، باید بداند هر یک ریال که حقوق می گیرد بر خلاف نظر امام است. در این باره گفتنی بسیار است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
12 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.

  • محسن

    خبرگزاری رسا، فارس، مهر، تسنیم، نسیم و سایتهای مشرق، رجا، جهان نیوز، بسیج نیوز و دهها شبه رسانه و ضد رسانه که خود را مدعی ساده زیستی و مدافع حقوق محرومان معرفی می کنند و وابسته به ارگانهای نظامی هستند چرا یک بار شجاعت ندارند بودجه شان را اعلام کنند و بگویند از کجا و چه محلی تامین می شود؟ چرا در این کشور کسی به این موارد رسیدگی نمی کند؟ مردم حق دارند بدانند که بودجه کشور چگونه هزینه می شود؟

    پاسخ