مراسم چهلمین روز شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، عصر روز سه شنبه بیست و دوم بهمن ماه با حضور مقامات و ایرانیان مقیم اتریش توسط رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در وین در محل سالن ابن سینای این مجموعه برگزار شد.

به گزارش جماران؛ در این مراسم که دکتر علی اکبر صالحی  معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی و دکتر کمالوندی سخنگوی این سازمان، حجت الاسلام والمسلمین محمود منتظری رییس مرکز اسلامی امام علی ع وین ، دکتر کاظم غریب آبادی سفیر ایران نزد نمایندگی سازمان ملل ، حمیدرضا مدد کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران، و کارکنان نمایندگیهای سیاسی ایران ، به همراه جمعی از دانشجویان و ایرانیان مقیم ، اتریشیها و عراقیها و افغانستانیهای مقیم برگزار شد. 

مراسم ساعت 19 با تلاوت آیاتی از قرآن کریم  آغاز شد و دکتر علی اکبر صالحی بعنوان اولین سخنران برنامه را آغاز نمود.

دکتر صالحی به بیان ابعاد اعتقادی و معرفتی سردار شهید قاسم سلیمانی پرداخت و با تاکید بر برجسته بودن اهمیت توکل الهی در مبانی اعتقادی این سردار شهید، به تشریح نقش برجسته ایشان در  سیاست خارجی ایران در آستانه بیداری اسلامی پرداخت. 

وی گفت: برخی رسانه های خودمان هم آن زمان می گفتند ما یک جنگ باخته را رویش سرمایه گذاری می کنیم و کمتر کسی فکر می کرد که در سوریه به جایی برسیم ، ولی شهید سلیمانی اعتقاد داشت که خداوند با ما است و دیدید که چطور ورق برگشت.

یکی از معجزاتی که پس از شهادت سردار سلیمانی بود ، دوست و دشمن اقرار به بزرگی و انسانیت این مرد داشتند و حتی دشمنان آمریکایی ما و ژنرالهایشان می گفتند ایکاش سلیمانی متعلق به ما بود.

دکتر صالحی به نقل از یکی از مسئولین مذاکره کننده با دیگر کشورها در مورد سوریه گفت : هر وقت داعش به مرحله ای می رسید که از جایی عقب نشینی بکند ، عقب نشینی اش را مشروط می کرد به اینکه سردار سلیمانی تعهد بکند آزار و آسیبی به آنها نمی رسد . برای این کار نماینده سازمان ملل واسطه می شد و سردار سلیمانی که بزرگترین دشمن داعش بود  در مقابل آنها هم با فتوت  و جوانمردانه  می ایستاد و بر اساس قول ایشان  کار انجام می شد. 

روحش شاد عاش سعیدا و مات سعیدا 

در ادامه برنامه مجری برنامه شعری از پروفسور تویسرکانی از ایرانیان مقیم اتریش که در رثای  شهادت سردار سلیمانی سروده بود را دکلمه کرد که مورد توجه حاضرین قرار گرفت.

سخنران دیگر برنامه حجت الاسلام والمسلمین محمود منتظری رییس مرکز امام علی علیه السلام وین بود که با  اختصار به تشریح مناقب ایمانی سپهبد سلیمانی پرداخت و خون آن شهید بزرگوار را موجب زنده شدن روح انقلابی گری و مسبب تجدید حیات موج وحدت واسلامیت در جامعه دانست. 

آخرین سخنران مراسم مهرداد آگاهی رایزن فرهنگی بود که گفت:  امروز از روزهای مهمی است که معمار آن در پیروزی انقلاب و تربیت شاگردانی بزرگ و موفق چون سردار سلیمانی، امام خمینی است.  

وی افزود: اگر بخواهیم کلمه شهید و شهادت را فقط طی دهساله پیروزی انقلاب تا ارتحال حضرت امام، جمع آوری کنیم کتابی قطور میشود که شاگردانی چون سلیمانی و ابو مهدی مهندس و همرزمانشان از استادی چون امام خمینی، این مشی کار و زندگی ختم به شهادت را آموختند.

آگاهی گفت : علی رغم مشکلات و تنگناها این روح بزرگ حاج قاسم بود که بر بسیاری از مجالس خود نیز نظر دارد و توجه ایشان باعث میشودکه امروز با حضور بزرگان و مقامات در کنار ایرانیان و عراقیهای مقیم، جمعی از مسلمانان اتریشی و افغانستانی این مجلس باشکوه برگزار شود .

مراسم با پخش کلیپ ها و تصاویری از زندگی و رشادت های سردار سپهبد قاسم سلیمانی در ساعت ساعت 21 به پایان رسید.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.