احمد همتی عصر چهارشنبه در آیین افتتاح اولین جشنواره ملی ایل سنگسر افزود: مسئولان و سیاستگذاران اشتباهات را اصلاح کنند، چرا که واکنش‌ها ناشی از تفکرات جمودی و تند در کشور است.
وی ادامه داد: مطرح شدن کوروش بخشی از توطئه خارج و بخشی ناشی‌گری داخلی است و نام شهر مقدس مهدیشهر مقابل ایل تاریخی سنگسر نیست و چنین پنداشتی خطای بزرگی است.
نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کشور دارای تاریخ و تمدن ریشه‌دار است و نمی‌توان آن را حذف کرد و از همین رو تاریخ سنگسر را نیز نمی‌توان حذف کرد.
وی ابراز داشت: تفاوت‌ها نباید تبدیل به تهدید شود بلکه باید تبدیل به فرصت شود و کشور فرصت‌های زیادی دارد که اتحاد و همدلی و تبدیل تفاوت‌ها به فرصت موجب پیشرفت و ترقی می‌شود.
نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: عشایر ایل سنگسر دارای ظرفیت‌های زیادی است که اتحاد و همدلی موجب استفاده بیش از پیش از ظرفیت‌ها می‌شود.
مهدی شهر یا سنگسر مرکز شهرستان مهدیشهر  واقع در استان سمنان، خاستگاه ایل عشایر سنگسری از شاخص‌ترین کوچ‌نشینان دامنه‌های البرز است که برای جابه‌جایی از ییلاق به قشلاق مسافت بیش از یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر را طی می‌کنند و طی چنین مسافت طولانی توسط عشایر بی مانند است، «برنارد هوکارد» محقق مشهور اروپایی نیز معتقد بود عشایر ایل سنگسری طولانی‌ترین مسیر کوچ رو جهان را دارند.
اولین جشنواره ملی ایل سنگسر عصر چهارشنبه با حضور حسین اربابی معاون سرمایه‌گذاری وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، کرمعلی قندالی رئیس سازمان امور عشایر کشور، علیرضا آشناگر استاندار سمنان و جمعی از مسئولان و حضور پر شور مردم و دیگر مسئولان افتتاح شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.