قاسم شریفی روز یکشنبه در نشست هیات بازرسی استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری افزود: ۲۵ درصد از روسای هیات و ۱۲.۵ درصد از اعضای هیات بازرسی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بانوان هستند در حالی که در دوره‌های گذشته برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی نقش بانوان در این هیات قابل توجه نبود.

وی خاطر نشان کرد: با ارزیابی‌های انجام شده و  توجه به اهمیت جایگاه بانوان در بخش‌های مختلف، فعالیت این قشر از جامعه در روند برگزاری انتخابات به ویژه در هیات بازرسی در برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی پررنگ تر شده است.

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد بازرسی و امور حقوقی استانداری ادامه داد: تاکنون هیات بازرسی انتخابات در استان سمنان چهار نشست با ۳۹ مصوبه برگزار کرده و ۹۰ درصد از این مصوبه‌ها در گام اجرایی قرار گرفته است.

شریفی اضافه کرد: آسیب‌شناسی و ارزیابی دقیق از فرایند دقیق انتخابات‌ گذشته از سوی بازرسان شهرستانی در دستور کار قرار گیرد.

وی تصریح کرد: بازخوانی قانون انتخابات در بخش شهرستانی و برقراری ارتباط های مردمی از طریق شماره تلفن و دیگر موارد ارتباطی در دستور کار قرار گرفته است.

دبیر هیات بازرسی انتخابات استان سمنان گفت: حفظ شان و جایگاه هیات بازرسی انتخابات، بازخوانی قانون انتخابات، تسلط بر سامانه جامع انتخابات، مدیریت عملکرد و بررسی جریان انتخابات در دستور کار هیات بازرسی شهرستانی انتخابات قرار گیرد.
در این نشست با حضور علیرضا آشناگر استاندار، حشمت الله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری،‌ منوچهر فخری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، سعید متقی مدیرکل دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری و مسئولان ستاد بازرسی انتخابات استان سمنان، در ارتباط با مسایل مربوط برگزاری پرشور یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بحث و تبادل نظر شد.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفند ۹۸ برگزار می شود.

در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان سمنان ۱۰۹ نفر نامزد شده بودند که از این تعداد ۵۳ درصد رد صلاحیت، سه درصد منصرف و ۴۴ درصد تأیید صلاحیت شدند. بیشترین مشارکت مردم استان سمنان در انتخابات مجلس شورای اسلامی برای مجلس ششم با ۷۶.۱ درصد و کمترین مشارکت در مجلس یکم با ۵۵.۵ درصد بود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.