مجتبی اکرم روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: نیمه نخست امسال بیشترین ویزیت با تعداد ۵۷۳ هزار و ۲۸۰ مورد مربوط به پزشکان عمومی، ۵۸ هزار و ۷۰۶ مورد مربوط به پزشکان متخصص و ۳۸ هزار و ۴۶ مورد مربوط به ویزیت دندانپزشکان بود.

وی تصریح کرد: نیمه نخست امسال ۵۷۲ هزار و۶۹۲ نسخه داروهای بخش سرپایی و بستری  و در سال گذشته یک میلیون نسخه دارویی در مراکز درمانی طرف قرارداد با سازمان تامین اجتماعی استان سمنان به داروخانه های استان ارائه شد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان سمنان خاطرنشان کرد: ۲۹ هزار و ۱۳۲ نفر از ابتدای سال 98 تا پایان شهریور امسال به بخش رادیولوژی و سه هزار و ۳۰۸ بیمار بستری و سرپایی به واحد سونوگرافی مراکز درمانی تحت پوشش تامین اجتماعی مراجعه کردند.

برآیند آمار مراجعه بیش از ۶۷۰ هزار بیمار در مدت ۶ ماه نخست امسال به پزشک نشاندهنده ضرورت اجرای درست و دقیق طرح نظام ارجاع به پزشک خانواده برای ارایه خدمات درمانی هدفمند، کاهش هزینه های درمان، جلوگیری از سردرگمی بیمار و برقراری عدالت اجتماعی در حوزه درمان است، چرا که از تعداد ۶۷۰ هزار بیمار ویزیت شده توسط پزشک برخی افراد به دلیل سردرگمی و فقدان آگاهی چندین بار به پزشک مراجعه کردند.

طرح نظام ارجاع به پزشک خانواده راهکار ایجاد فرصت برای بهره مند شدن همه اقشار جامعه از خدمات درمانی با تعرفه دولتی است؛ نظام ارجاع و پزشک خانواده طرحی است که پزشک خانواده در صورت نیاز فرد بیمار را به پزشکان متخصص و فوق تخصص معرفی می کند. اجرای طرح نظام ارجاع به پزشک خانواده از هدررفت وقت شهروندان جلوگیری و زمینه مراجعه به پزشک متخصص را فراهم می کند.

حدود ۷۰ درصد از جمعیت بیش از ۷۰۲ هزار نفری سمنان، معادل ۴۹۱ هزار نفر، تحت پوشش تامین اجتماعی هستند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.