اخبار مرتبط

غلامرضا حسنی غربا عصر دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی، با گذر امواج ناپایدار از سمنان از امروز دوشنبه تا جمعه در برخی نقاط بارش های پراکنده باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید به ویژه طی روزهای چهارشنبه تا پایان هفته پیش بینی می شود.
وی بیان کرد: بارش باران و برف و مه آلودگی در نواحی سردسیر و کوهستانی استان سمنان پیش بینی می شود.
حسنی غربا ادامه داد: دمای هوای استان سمنان به طور نسبی از فردا تا پنجشنبه بین سه تا 6 درجه سانتیگراد افزایش و از اواخر وقت پنجشنبه به طور مجدد کاهش می یابد.
وی تصریح کرد: با توجه به آب گرفتگی و جاری شدن رواناب و احتمال سیلابی شدن مسیل ها، وزش باد شدید و نیز امکان اختلال در تردد جاده ها به دلیل بارش، لغزندگی، مه آلودگی و کاهش دید، تمهیدات لازم از سوی دستگاه های مربوطه انجام گیرد.
مدیرکل هواشناسی استان سمنان خاطرنشان کرد: در 24 ساعت گذشته، نردین با سه درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین و ایوانکی، گرمسار و آرادان با 17 درجه سانتیگراد گرم ترین نقاط استان سمنان بود.
حسنی غربا اظهار داشت: در این مدت، کمینه دمای هوای شهر سمنان پنج درجه و بیشینه دما 15 درجه سانتیگراد بود.
وی با بیان اینکه فولادمحله در مهدیشهر با 2.5 سانتیمتر بیشترین میزان بارش برف را در 24 ساعت گذشته داشت، افزود: بیشترین میزان بارش باران در این مدت مربوط به لرد همین شهرستان با سه میلیمتر بوده است.
مدیرکل هواشناسی سمنان یادآور شد: در 24 ساعت گذشته، بیشترین سرعت وزش باد در استان مربوط به دامغان با 43 کیلومتر بر ساعت بود.
به گزارش ایرنا، سامانه هواگوی 134 آماده ارایه اطلاعات هواشناسی و پیش بینی‌های جوی سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره کل هواشناسی استان دارای 9 ایستگاه سینوپتیک، 15 ایستگاه اقلیم شناسی و 50 ایستگاه باران‌سنجی در نقاط مختلف است.
9891/6103
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.