life

ترکیب موجود در فلفل تند می‌تواند به کاهش چاقی کمک کند.

به گزارش جی پلاس؛ محققان توانستند با استفاده از ترکیب فعال موجود در فلفل تند یک داروی ضد چاقی تولید کنند. این درمان در بررسی‌های آزمایشگاهی روی موش‌ها موفقیت آمیز بوده است.

محققان در بررسی‌های پیشین خود روی ترکیب کاپسایسین به تاثیر آن در کاهش درد و داروی احتمالی برای درمان بیماری‌هایی از قبیل روماتوئید آرتریت پی برده بودند. به تازگی مطالعات جدیدی انجام گرفته که نشان دهنده فوائد دیگر این ترکیب است.

گروهی از محققان آمریکایی دارویی تولید کردند که در مدت ۲۴ ساعت و به تدریج کاپسایسین را در بدن آزاد می‌کند. آنها تاثیر این دارو را روی موش‌ها آزمایش کردند.

محققان این دارو را روی تعدادی موش که با رژیم غذایی پرچرب تغذیه می‌شدند آزمایش کردند. همچنین سطح پلاسمای خون موش‌ها که شاخصی برای سلامت متابولیک به حساب می‌آید و نیز فشار خون آن‌ها را مورد ارزیابی قرار دادند.

محققان ابتدا این فرض را مطرح کردند که این دارو به دلیل تاثیری که کاپسایسین روی گیرنده‌هایی موسوم به TRPV1 دارد موجب کاهش وزن می‌شود. تعداد بالایی از این گیرنده‌ها در سلول‌های چربی وجود دارد که محققان را امیدوار کرد فعال کردن آن موجب می‌شود سلول‌های چربی سفید به جای ذخیره کالری آن را بسوزاند.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، محققان مشاهده کردند مصرف این دارو موجب بهبود سطح کلسترول و قند خون، واکنش انسولین و علائم بیماری کبد شده است. همچنین در مدت زمان هشت ماه مصرف دارو، کاهش وزن در موش‌ها ادامه داشته و با عوارض جانبی همراه نبوده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کلمات کلیدی فلفل قرمز
کدخبر: 967852
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ