حذف صبحانه چه خطراتی برای بدن دارد؟

محققان اعلام کردند که نخوردن صبحانه باعث واکنش در مغز می‌شود.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، تیمی از محققان در مرکز پزشکی "ماونت سینای" آمریکا آزمایشی را روی دو گروه موش انجام دادند، که در آن یک گروه صبحانه خوردند، در حالی که گروه دیگر این وعده غذایی را حذف کردند.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت؛ محققان پس از چهار و هشت ساعت نمونه خون از هر دو گروه جمع آوری کردند. پس از آزمایش، محققان متوجه تفاوت واضحی در نمونه‌های گرفته‌شده، به‌ویژه تفاوت در تعداد مونوسیت‌ها شدند که تأیید می‌کند پس از چهار ساعت، تعداد آن‌ها در خون موش‌هایی که صبحانه نمی‌خوردند، ۹۰ درصد کاهش یافت.

این سلول‌های ایمنی نوعی گلبول سفید هستند که در مغز استخوان تولید می‌شوند و نقش‌های مهمی، اعم از مبارزه با عفونت‌ها، بیماری‌های قلبی و سرطان در بدن دارند.

دانشمندان دریافته اند که در موش‌های گرسنه، تولید سلول‌های جدید در مغز استخوان کاهش می‌یابد. در همان زمان، مونوسیت‌ها به طور غیرمنتظره‌ای شروع به پیر شدن کردند، حتی با وجود اینکه عمر طولانی تری داشتند..

دانشمندان مناطق خاصی از مغز را شناسایی کرده اند که پاسخ مونوسیت‌ها را در طول روزه داری کنترل می‌کند، به طوری که در سال‌های اخیر مطالعات بسیاری فواید روزه داری را برای کاهش وزن، کنترل دیابت و سایر بیماری‌ها نشان داده اند.

 

دیدگاه تان را بنویسید