مصرف این غذاها برای زنان باردار ممنوع!

غذاهای خاصی وجود دارد که در دوران بارداری باید از آنها اجتناب کنید.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، خوردن وعده‌های غذایی متعادل در همه زمان‌ها مهم است، اما هنگام بارداری، این موضوع اهمیت بیشتری دارد. مواد مغذی، ویتامین ها و مواد معدنی ضروری وجود دارد که کودک در حال رشد به آنها نیاز دارد. بیشتر غذاها بی خطر هستند. با این حال، غذاهای خاصی وجود دارد که در دوران بارداری باید از آنها اجتناب کنید.

غذاهایی که در دوران بارداری باید از آن‌ها پرهیز کرد

گوشت خام

دکتر دکتر نوشت؛ در دوران بارداری باید ازغذاهای دریایی نپخته و گوشت گاو یا مرغ کمیاب یا نیم پز به دلیل خطر آلودگی با باکتری های کلیفرم، توکسوپلاسموز و سالمونلا اجتناب شود. در خانه، دما باید برای تکه های کامل گوشت حداقل به ۱۴۵ درجه فارنهایت ، برای گوشت چرخ کرده مانند همبرگر به ۱۶۰ درجه فارنهایت و برای سینه مرغ به ۱۶۵ درجه فارنهایت برسد.

گوشت اغذیه فروشی

اغذیه فروشی ها به لیستریا آلوده هستند که می تواند باعث سقط جنین شود. لیستریا توانایی عبور از جفت را دارد و ممکن است نوزاد را آلوده کند، که این امر می تواند منجر به عفونت یا مسمومیت خون شود و ممکن است تهدید کننده زندگی باشد. اگر باردار هستید و به خوردن گوشت اغذیه فروشی فکر می کنید، مطمئن شوید که گوشت را دوباره گرم کنید تا آلودگی نداشته باشد.

ماهی های دارای جیوه

از خوردن ماهی هایی که دارای سطوح بالایی از جیوه هستند باید اجتناب شود. جیوه مصرف شده در دوران بارداری با تاخیر در رشد و آسیب مغزی جنین مرتبط است. نمونه ای از این نوع ماهی ها شامل کوسه، اره ماهی، شاه ماهی خال مخالی و کاشی ماهی هستند. ماهی تن سبک کنسرو شده معمولاً نسبت به سایر ماهی‌های تن جیوه کمتری دارد، اما همچنان باید در حد اعتدال مصرف شود. همچنین باید از انواع خاصی از ماهی های مورد استفاده در سوشی به دلیل مقادیر بالای جیوه اجتناب شود.

غذاهای دریایی دودی

از غذاهای دریایی دودی شده باید اجتناب شود زیرا ممکن است به لیستریا آلوده باشند. (این نوع ماهی ها زمانی که در یکی از مواد غذایی پخته شده مانند کاسرول قرار دارند، بی خطر هستند.) این نوع ماهی ها اغلب در بخش اغذیه فروشی های فروشگاه مواد غذایی یافت می شوند. غذاهای دریایی دودی کنسرو شده یا ایمن معمولاً برای خوردن مناسب هستند.

ماهی هایی که در معرض آلاینده های صنعتی قرار دارند

از ماهی های دریاچه ها و رودخانه های آلوده که ممکن است در معرض سطوح بالای بی فنیل های پلی کلر قرار بگیرند، خودداری کنید. این موضوع در درجه اول برای کسانی است که در دریاچه ها و رودخانه های محلی ماهی می گیرند، مهم است. این ماهی ها عبارت از ماهی آبی، باس راه راه، ماهی قزل آلا، پایک، قزل آلا، و وال آی هستند. برای تعیین اینکه کدام ماهی برای خوردن در منطقه شما بی خطر است، با اداره بهداشت محلی یا آژانس حفاظت از محیط زیست تماس بگیرید. به یاد داشته باشید، این مربوط به ماهی‌هایی است که در آب‌های محلی صید می‌شوند و نه ماهی‌های فروشگاه مواد غذایی محلی.

 تخم مرغ خام

از تخم مرغ خام یا هر غذای حاوی تخم مرغ خام به دلیل قرار گرفتن در معرض احتمالی سالمونلا باید اجتناب شود. برخی از سس‌های سزار خانگی، سس مایونز، بستنی یا کاستارد خانگی و سس‌های هلندی ممکن است با تخم‌مرغ خام درست شوند. اما اگر تخم مرغ پخته شود، باعث کاهش قرار گرفتن در معرض سالمونلا می شود. بستنی، سس و تخم مرغ که به صورت تجاری تولید می شوند با تخم مرغ پاستوریزه تهیه شده و باعث ابتلا به سالمونلا نمی شوند.

با عرض پوزش، اما اگر خمیر کلوچه خام حاوی تخم مرغ خام است، احتمالاً باید از خوردن آن اجتناب کنید. رستوران ها باید در هر دستور پختی که با تخم مرغ خام تهیه می شود، مانند سس ها از تخم مرغ پاستوریزه استفاده کنند.

پنیرهای نرم

پنیرهای نرم وارداتی ممکن است حاوی باکتری لیستریا باشند. بهتر است از مصرف پنیرهای نرم مانند بری، کامامبر، روکفور، فتا، گورگونزولا و پنیرهای سبک مکزیکی خودداری کنید، مگر اینکه به وضوح بیان کنند که از شیر پاستوریزه تهیه شده‌اند. تمام پنیرهای نرم غیروارداتی که با شیر پاستوریزه تهیه می شوند برای خوردن بی خطر هستند.

شیر غیر پاستوریزه​

شیر غیر پاستوریزه ممکن است حاوی لیستریا باشد. اطمینان حاصل کنید که شیری که می نوشید پاستوریزه باشد.

پاته

باید از مصرف پاته در یخچال یا اسپری های گوشت اجتناب شود زیرا ممکن است حاوی باکتری لیستریا باشند. پاته کنسرو شده یا اسپری های گوشت ایمن قابل مصرف هستند.

آبمیوه تازه

زنان باردار باید آبمیوه پاستوریزه را انتخاب کنند. آب میوه تازه در رستوران‌ها، آب‌میوه‌ فروشی ها یا غرفه‌های مزرعه ممکن است حاوی باکتری‌های مضر، از جمله سالمونلا و ای کلی، باشند. برخی از بازارها آب میوه خام و غیر پاستوریزه را نیز در یخچال می فروشند. حتما قبل از مصرف برچسب روی شیشه را چک کنید . آب میوه موجود در جعبه ها و بطری های داخل قفسه سوپرمارکت نیز بی خطر است.

کافئین

اگرچه اکثر مطالعات نشان می‌دهند که مصرف کافئین در حد متعادل مجاز است، اما موارد دیگری نیز وجود دارند که نشان می‌دهند مصرف کافئین ممکن است با سقط جنین مرتبط باشد. برای کاهش احتمال سقط جنین در سه ماهه اول از مصرف کافئین خودداری کنید. به عنوان یک قاعده کلی، کافئین در دوران بارداری باید به کمتر از ۲۰۰ میلی گرم در روز محدود شود. این میزان به اندازه یک فنجان قهوه ۱۲ اونسی است.

کافئین ادرارآور است، به این معنی که به دفع مایعات از بدن کمک می کند. فراموش نکنید، نوشابه، شکلات یا نوشیدنی انرژی زا مورد علاقه شما احتمالا حاوی کافئین است. این می تواند منجر به از دست دادن آب و کلسیم شود. بنابراین باید به جای نوشیدنی های کافئین دار، آب، آب میوه و شیر فراوان بنوشید. برخی تحقیقات نشان می دهد که مقادیر زیاد کافئین با سقط جنین، زایمان زودرس، وزن کم هنگام تولد و علائم ترک در نوزادان مرتبط است. ایمن ترین کار این است که از مصرف کافئین خودداری کنید.

سبزیجات شسته نشده

سبزیجات بی خطر و بخشی ضروری از یک رژیم غذایی متعادل هستند. با این حال، برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض احتمالی توکسوپلاسموز، اطمینان از شسته شدن آنها ضروری است. توکسوپلاسموز ممکن است خاک محل رشد سبزیجات را آلوده کند.

جوانه خام

هیچ گونه جوانه خام از جمله یونجه، شبدر و تربچه را نخورید. باکتری ها می توانند قبل از شروع رشد جوانه ها وارد دانه ها شوند و شستن این میکروب ها تقریبا غیرممکن است. در اغذیه فروشی، ساندویچ ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که حاوی جوانه خام نیستند. در خانه، جوانه ها را کاملا بپزید تا باکتری های موجود در آن ها از بین بروند.

 

دیدگاه تان را بنویسید