بیماران قلبی و ریوی تهران در خانه بمانند

کیفیت هوای پایتخت امروز (بیست و سوم تیرماه) از لحاظ غلظت آلاینده‌های ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۱۱۷ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس از جمله کودکان، زنان باردار، سالمندان و بیماران قلبی و ریوی قرار گرفت.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، از اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۰ امروز بر روی شاخص ۱۲۳ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۹۹، ازن با شاخص ۱۰۶، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۶۳ و منواکسید کربن با شاخص ۲۲ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های اقدسیه منطقه یک با شاخص ۷۶، شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۸۲ و پونک با شاخص ۸۸ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده و جزو مناطق سالم بود.

همچنین ایستگاه‌های پارک شکوفه منطقه ۱۴ با شاخص ۱۷۷، شریف منطقه ۲ با شاخص ۱۵۵ و پیروزی منطقه ۱۳ با شاخص ۱۳۹ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند و جزو مناطق ناسالم برای همه اقشار جامعه بودند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۲ روز هوای پاک، ۹۵ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۱۷ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و یک روز ناسالم برای همه گروه ها در تهران  به ثبت رسیده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید