برای مقابله با کرونا طولانی ورزش کنید

گروهی از پزشکان توصیه کردند مبتلایان به کووید طولانی با وجود خستگی فلج کننده مفرط ورزش کنند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، به نقل از هلث، محققان بر این باورند که با وجود سخت و طاقت فرسا بودن ورزش برای این گروه آنها همچنان باید به تمرین های ورزشی خود برای بهبود حالشان ادامه دهند.

ورزش درمانی شامل راهکاری روزانه ای است تا فرد هر روز ورزش کند به عقیده پزشکان این کار می تواند با خستگی شدید در بیماران کووید طولانی مبارزه کند.

به عبارتی مهم است تا مریض پس از ترخیص از بیمارستان فعالیت های ورزشی خود را آغاز کند.

پروفسور"دلانی" متخصص و پزشک کالج امپریال لندن در این باره گفت: تاکنون ۶۰ هزار نفر در بریتانیا تحت تاثیر کووید طولانی قرار دارند که حتی تلفن صحبت کردن نیز برایشان چالشی سخت و بزرگ است بطوریکه قادر نیستند کارهای روزانه خود را انجام دهند اما ورزش می تواند مشکلات جسمانی و کاهش توانایی فردی شان را بهبود بخشد اما  ورزش نباید به حدی باشد که باعث بدتر شدن وضعیت جسمانی بیمار شود ولی مهم است که هر روز در ساعاتی معین تمرین های ورزشی صورت گیرد.

کارشناسان پس ازتجزیه و تحلیل وضعیت جسمانی بیماران  اعلام کردند که خستگی عمیق نتیجه کاهش متابولیسم انرژی و بی نظمی انرژی در بدن است که بیماران باید با ورزش "پاکت انرژی " را به بدن خود وارد کنند .

هم اکنون کلینیک هایی در بریتانیا برای بیماران کووید طولانی راه اندازی شده است که دکتر "ایان فرایلینگ " محقق ارشد تحقیقات بالینی و آسیب شناسی دانشگاه کاردیف در حال فعالیت در این کلینیک هاست.وی هدف ای نکلینیک ها را درمان دقیق تر و هدفمند تر علل یابی بیولوژیکی بیشتر بیماری است

 

دیدگاه تان را بنویسید