life

استاد گروه جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی از بیست و پنجمین سفر گروه جراحان پلاستیک «مرهم» به مناطق محروم خبر داد و گفت: تاکنون ۱۸۰۰ عمل جراحی و بیش از ۲۰ هزار ویزیت رایگان از سوی این گروه انجام شده است.

به گزارش جی پلاس ،دکترعبدالجلیل کلانترهرمزی با اعلام این که نیشابور مقصد بیست و پنجمین سفر گروه جراحان پلاستیک مناطق محروم است، اظهار کرد: صبح روز سه‌شنبه (۲۸ خردادماه) گروهی ۵۵ نفره مشتمل بر پزشکان، جراحان، متخصصان بیهوشی، فوق تخصصان جراحی پلاستیک، فوق تخصص بیولوژی کودکان، طب توان‌بخشی، متخصصان ارتوپدی، متخصصان گفتاردرمانی، پرستار اتاق عمل، کارشناس اتاق عمل و بیهوشی، مددکار اجتماعی، عکاس و مستندساز پزشکی، متخصص IT و جمعی از نیروهای اجرایی با نیتی کاملا خیرخواهانه با عنوان گروه «مرهم» وارد نیشابور می‌شوند. اعضای گروه «مرهم» از ۲۸ خرداد تا ۳۱ خرداد در نیشابور حضور دارند.

استاد گروه جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه از استقرار چهارروزه  گروه خیریه تخصصی و فوق تخصصی «مرهم» در بیمارستان حکیم عمر خیام نیشابور و در اختیار داشتن شش اتاق عمل با بیش از هفت تخت بستری خبر داد.

وی ادامه داد: در این سفر خدماتی نظیر ویزیت، اعمال جراحی، بیهوشی و بستری، بیماری‌ها و ناهنجاری‌های همراه تولد شامل شکاف لب، شکاف کام، شکاف‌های صورت، ناهنجاری‌های جمجمه، فک و صورت کاملاً رایگان انجام شود.

این فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تأکید کرد: بیماران چه بیمه داشته باشند چه بیمه نداشته باشند، چه‌کارت ملی داشته باشند چه‌کارت ملی نداشته باشند، چه ایرانی باشند چه مهاجر باشند، همین‌که در جمهوری اسلامی ایران نفس می‌کشند و اقامت قانونی داشته باشند، می‌توانند از خدمات رایگان تیم جراحان پلاستیک «مرهم» استفاده کنند.

وی با اشاره به فعالیت‌های موسسه خیریه «مرهم» اظهارکرد: «مرهم»  یک موسسه خیریه ثبت‌شده ملی و کاملاً مردم‌نهاد است. مجموعه پزشکان و فعالان در این موسسه با نیتی کاملاً خیرخواهانه و بدون دریافت هیچ نوع خدمت بیمه‌ای ضمن ارائه خدمات کاملاً تخصصی و فوق تخصصی، بسیاری از مشکلات بیماران را مرتفع و آرزویی دیرین را محقق می‌کنند.

کلانتر هرمزی درباره نحوه ارتباط با این گروه گفت: سفرهای این تیم در بازه‌های زمانی سه ماه یک‌بار به استان‌های مختلف کشور انجام می‌شود بنابراین از سه ماه قبل به‌صورت الکترونیک ویزیت و تعیین وقت بیماران صورت می‌گیرد.

وی درباره  آن دسته از بیمارانی که به هر دلیلی سازوکار ثبت‌نام الکترونیکی برای آنان مهیا نشده است گفت: این افراد می‌توانند به‌صورت حضوری مراجعه کنند، ویزیت شوند و در صورت امکان در همین دوره تحت درمان و یا اعمال جراحی قرار بگیرند.

استاد گروه جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از شناسایی  و هدایت بیمارانی که نیاز به خدمات بیشتر در بیمارستان‌های مجهزتر دارند توسط اعضای این گروه خبر داد و اظهارکرد: اعمال جراحی که در استان قابل انجام نیست، به استان‌های همجوار یا تهران ارجاع می‌شود.

وی در ادامه گفت: پیش‌بینی می‌کنیم بیش از ۹۰ بیمار در این بازه زمانی چهارروزه تحت عمل جراحی، بدون پرداخت حتی یک ریال هزینه قرار بگیرند.

کلانتر هرمزی ادامه داد: جراحی دهان و لب به دلیل ارتباط مستقیم با تنفس بسیار حساس است و عمل‌های صورت گرفته از بالاترین کیفیت برخوردار هستند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، استاد گروه جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به این‌که میزان ویزیت و عمل جراحی این گروه  یک آمار جهانی است، گفت: گروه خیرخواهانه سلامت مرهم از سال ۸۷  با حدود هفت نیروی داوطلب فعالیت خود را آغاز کرد و در حال حاضر بیش از ۵۰۰ نفر عضو داوطلب فعال دارد. تاکنون بیش ۲۰ هزار ویزیت رایگان  انجام داده است و مجموعاً ۴۵۰۰ عمل جراحی  را در مناطق محروم، مراکز استان و تهران در کارنامه خود دارد.

 

 

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1198067 منبع: ایسنا
ارسال نظر

موضوعات داغ