مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: با اقدامات انجام شده در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر استان ۲۶ هزار واحد مسکونی از سوی بنیاد مسکن مقاوم سازی شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: با اقدامات انجام شده در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر استان ۲۶ هزار واحد مسکونی از سوی بنیاد مسکن مقاوم سازی شده است که این اقدام سهم بسزایی در پیشگیری از آسیبهای جدی در مواقع حوادثی چون زلزله دارد.

به گزارش جماران، رضا خواجه ای روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در زمان حاضر میانگین مقاوم سازی واحدهای مسکونی در سطح کشور ۴۱ درصد و این رقم در استان زنجان به ۵۴ درصد رسیده است.

وی اضافه کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از سال ۸۴ با هدف بهبود کیفیت مسکن و بافت روستایی به صورت جدی به امر مقاوم سازی مسکن روستایی پرداخته است که این امر نقش مهمی در پیشگیری از بروز بحران در حوادث غیرمترقبه دارد.

خواجه ای ادامه داد: این نهاد برای مقابله با تهدید سوانح طبیعی عملیات پیشگیری پیش از وقوع سانحه و با اجرای طرح ویژه بهسازی و نوسازی سکونتگاه های آسیب‌پذیر روستایی و همچنین بازسازی مناطق سانحه‌دیده پس از وقوع سانحه را در دستور کار خود قرار داده است، بطوریکه تاکنون ۵۱ هزار خانوار روستایی از این تسهیلات جهت بهسازی ومقاوم سازی واحدهای مسکونی خود استفاده  کردند.

وی یادآوری کرد: بر این اساس طی سال گذشته پنج هزارو ۸۳ واحد مسکونی روستایی شامل چهار هزارو ۸۸۳ واحد مسکونی از تسهیلات طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی و ۲۰۰ واحد نیز از تسهیلات حوادث در سطح استان مقاوم سازی شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان گفت: هم اکنون در سطح استان ۹۲ هزارو ۶۷۸ واحد مسکونی روستایی شناسایی شده است که می توان گفت تاکنون ۵۱ هزار واحد در مقابل زلزله مقاوم سازی شده اند که امیدواریم با ترویج فرهنگ مقاوم سازی ساخت و سازها در مناطق روستایی، این میزان افزایش یابد.

خواجه ای با بیان اینکه، بنیاد مسکن یک نهاد انقلابی و تخصصی است که همواره در ارائه خدمات به روستائیان پیشگام بوده است، خاطرنشان کرد: مردم روستاها نگاه ویژه ای به این نهاد دارند چرا که فعالیت های گسترده آن با زندگی روستانشینان عجین شده است.

 به گفته وی تهیه و اجرای طرح های هادی روستایی، مقاوم سازی و بهسازی واحدهای مسکونی روستایی با اعطای تسهیلات کم بهره و نظارت بر ساخت و سازهای روستایی با تشکیل نظام فنی روستایی، سند دار کردن واحدهای مسکونی روستایی، شناسایی تهیه طرح و بهسازی روستاهای هدف گردشگری و احیای بافت های با ارزش روستایی از برخی فعالیت های این نهاد بشمار می آید.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.