محمد محمدی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گردنه های کوهستانی بادامستان، ذاکر زنجان – طارم خانچای و آق گدیگ در جاده زنجان – تهم – چورزق، نیز پوشیده از مه غلیظ است.

 وی اظهار داشت: رانندگان عبوری از همه مسیرهای استان زنجان با توجه به شرایط موجود جوی باید احتیاط و صبوری بیشتری نسبت به روزهای عادی داشته باشند.
رییس مرکز راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان، از رانندگان خواست، نسبت به رعایت فاصله طولی و داشتن سرعت مطمئنه جدیت داشته باشند تا شاهد سوانح جاده ای نباشیم

محمدی تاکید کرد: همراه داشتن لوازم گرمایشی، تجهیزات ایمنی و زمستانی، مجهز کردن خودروها به چراغ های مه شکن الزامی است.
به گفته وی، نیروهای راهداری با ۳۰ اکیپ در گردنه کوهستانی و صعب العبور استان زنجان ۲۴ ساعته فعال هستند و برای مسافران و رانندگان عبوری در صورت نیاز خدمات ارائه می دهند.
رییس مرکز راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: همه راهدارخانه های این استان مجهز هستند و در صورت بروز مشکلات جوی رانندگان و مسافران عبوری، در این مکان ها بطور موقت اسکان داده می شوند.
محمدی اظهارداشت" هموطنان می توانند قبل از سفر برای اطلاع از وضعیت راه های استان با سامانه ۱۸۱۶ در تماس باشند.
به گزارش ایرنا، مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به ۳۱ سامانه ثبت تخلف عبور و مرور در جاده های شریانی شامل آزادراه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین و مسیرهای ترانزیت، ۳۷ دوربین نظارتی در این محورها فعال است.
استان زنجان پنج هزارو ۸۴۰ کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۲ کیلومتر راه اصلی و ۹۷۴ کیلومتر راه فرعی است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.