حجت‌الاسلام علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه شهر زنجان، اظهار داشت: ۱۲ ربیع‌الاول به روایت اهل سنت و ۱۷ این ماه به روایت مورخان شیعه، سالروز ولادت پیامبر اکرم(ص) است که دشمن در این فرصت برای ایجاد اختلاف، بهانه‌تراشی می‌کند.

وی تصریح کرد: امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی با نامگذاری این ایام به عنوان هفته وحدت، از تهدید به وجود آمده بهترین بهره‌برداری را کرده و آن را تبدیل به فرصت کردند.

حجت الاسلام خاتمی با بیان اینکه مشترکات بسیاری بین شیعه و سنی وجود دارد که پیامبر و قرآن، بالاتر از همه آن‌ها است، خاطرنشان کرد: توحید، نبوت، معاد، قبله واحد، خدای واحد، کتاب واحد و پیامبر واحد، محورهایی هستند که رهبر معظم انقلاب اسلامی به طور مکرر طی ۳۰ سال گذشته بر آن تاکید کرده‌اند.

امام جمعه زنجان افزود: نکته مهم این است که رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند دانشمندان و علمای اسلام، گفت‌وگوهای علمی و سازنده فراوانی برای ایجاد اُنس و الفت در بین مسلمانان داشته باشند زیرا جهان اسلام، دشمن مشترک دارد.

وی با بیان اینکه دلسوزی آمریکا به اسلام این است که شیعیان به سنی‌ها احترام نگذارند، گفت: ولی هدف اصلی آمریکا که خود نیز اعتراف کرده، دست یافتن به نفت سوریه و عراق است.

خاتمی افزود: به همین دلیل، آمریکا طی ۱۸ سال گذشته تمام زیرساخت‌ها را از بین برده و نفرات زیادی را کشته اما در اطراف چاه‌های نفت عراق حتی خونی از دماغ کسی جاری نشده است.

وی با تاکید بر این که مسلمانان باید هوشیار باشند که دشمن مشترک دارند، اظهار داشت: آسیب دیدن هر کدام از مسلمانان برابر با آسیب تمام جهان اسلام است.

امام جمعه زنجان با اشاره به بصیرت و دشمن‌شناسی مورد نظر رهبر معظم انقلاب، خاطرنشان کرد: تضعیف مسلمانان موجب تقویت جبهه مقابل خواهد شد به همین دلیل لازم است دشمن‌شناسی، تقویت شود و همانطور که رهبر انقلاب فرموده‌اند، به دشمن، اعتماد نکرده و خوش‌بین نباشید.

وی با اشاره به ۲۰ آبان، سالروز شهادت سردار تهرانی‌مقدم پدر موشکی ایران، گفت: برخورداری از تجهیزات نظامی قوی و موشک‌های با برد بالا نتیجه زحمات این شهید و همکاران وی است که خوشبختانه روزبه‌روز نیز قوی‌تر می‌شود.

حجت الاسلام خاتمی با بیان اینکه جوانان و نوجوانان سرمایه‌های باارزش مملکت هستند، تصریح کرد: فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با دانش‌آموزان و دانشجویان، نقشه راه، مدل حرکت، الگو و معیار است زیرا چرخ اقتصاد و مدیریت آینده کشور به دست این قشر خواهد بود.

امام جمعه زنجان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز امامت و ولایت امام زمان(عج)، گفت: تمام پیامبران از سوی خداوند برای هدایت مردم و اقامه قسط و عدل آمده‌اند اما هیچکدام نتوانسته‌اند تمام اهداف عالی که از سوی خداوند، ماموریت داشتند را پیاده کنند زیرا عده‌ای زردار و زوردار، سد سبیل حرکت انبیا شدند.

وی اظهار داشت: تمام پیامبران وعده داده‌اند که پایان تاریخ، خوش است و زمانی که ظلم روی زمین فرا گیرد، یکی از فرزندان پیامبر خاتم(ص) ظهور کرده و عدالت را به صورت گسترده بر روی زمین پیاده می‌کند تا طعم شیرین عدالت در دنیا چشیده شود.

وی با بیان اینکه جایگاه امامت در لسان قرآن و اهل بیت(ع)، جایگاه ارزشمندی است، خاطرنشان کرد: امام، میراث‌دار تمام اولیای الهی بوده و جامعه تمام سیاق، سلوک، فرهنگ، دین و سبک زندگی را از امام می‌آموزد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.