رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: تلاش‌های اعضای شورای حل اختلاف و معتمدان موجب شد ۲ قاتل در زنجان از چوبه دار نجات یابند.

به گزارش ایلنا از زنجان، حجت‌الاسلام اسمعیل صادقی نیارکی با اشاره به نجات دو قاتل از چوبه دار اظهار کرد: دو متهم که در پرونده‌های جداگانه مرتکب قتل عمد شده‌ بودند پرونده‌هایشان در دادگاه کیفری یک  استان رسیدگی و به قصاص محاکمه شدند که با تلاش اعضاء شورای حل اختلاف زنجان  و با جلب رضایت اولیاء‌دم، قاتلان پس از گذشت 9 و 4 سال حبس، از چوبه‌دار رهایی یافته و به آغوش گرم خانواد  بازگشتند.

رییس شورای قضایی استان در تشریح  این دو پرونده گفت: قاتل با هویت ح-ب در جریان یک درگیری و ایراد ضرب و جرح با سلاح سرد در سال 1390 در زنجان جوانی به قتل می‌رسد و همچنین قاتل به هویت م-ت نیز در جریان یک درگیری و ایراد ضرب و جرح با سلاح سرد در سال 1394 در زنجان جوانی به قتل می‌رسد که پس از آن متهمین با توجه به قرائن موجود به قتل اعتراف و بازداشت می شوند  و در نهایت حکم قصاص آنها صادر می‌شود.

وی اضافه کرد:  پس از صدور حکم قصاص قاتلین در شعبه یک کیفری زنجان با پیگیری‌ها و تلاش‌های اعضاء شورای حل اختلاف زنجان و جمعی از پزشکان، خیران و  معتمدان استان طی چندین جلسه با خانواده های مقتولان  و در ماه مبارک رمضان 98  تلاش این عزیزان نتیجه داد و اولیاء دم از حق قانونی و شرعی خود گذشتند و قاتلان را مورد عفو و بخشش قرار دادند.

رئیس کل دادگستری استان در پایان ضمن تشکر از زحمات و تلاش‌های انجام شده برای این امر خداپسندانه اعضا و سایر عزیزان که منجر به نجات دو نفر از چوبه دار شدند بر پیگیری و جلب رضایت شوراهای حل اختلاف در سایر پرونده‌ها تأکید کرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.