اخبار مرتبط

جواد یوسفی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: جاده زنجان – تهم –چورزق از 12 فرورین به دلیل خطر ریزش کوه و جلوگیری از خسارت های جانی و مالی تا سه راهی شیت بسته شده بود.
وی تاکید کرد: با مساعد شدن شرایط جوی و عدم ریزش در این مسیر ارتباطی تردد در این جاده برقرار است.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: جاده دندی – تکاب نیز به علت کولاک شدید و عدم دید کافی از 13 فروردین بسته شده بود نیز بازگشایی شد و هم اکنون هیچ مشکل جوی در این مسیر ارتباطی وجود ندارد.
یوسفی اضافه کرد: بر اساس پیش بینی های انجام شده توسط اداره کل هواشناسی استان هوای زنجان نیمه ابری و بدون بارش برف و باران است.
وی افزود: رانندگان همچنان باید خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی، ایمنی و چراغ های مه شکن مجهز و از سبقت و سرعت غیر مجاز، انحراف به چپ و عجله در ادامه مسیر پرهیز و فاصله طولی را رعایت کنند.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: همه راهدارخانه های این استان مجهز هستند و در صورت بروز مشکلات جوی رانندگان و مسافران عبوری، در این مکان ها بطور موقت اسکان داده می شوند.
یوسفی ادامه داد: هموطنان می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های استان با سامانه 1816 در تماس باشند.
به گزارش ایرنا، مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به 39 سامانه ثبت تخلف عبور و مرور در جاده های شریانی شامل آزادراه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین و مسیرهای ترانزیت، 37 دوربین نظارتی و 74 دستگاه تردد شمار در همه مسیرهای ارتباطی استان فعال است.
استان زنجان پنج هزارو 840 کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، 200 کیلومتر آزاد راه، 113 کیلومتر بزرگراه، 342 کیلومتر راه اصلی، 974 کیلومتر راه فرعی و 4 هزار و 211 کیلومتر نیز راه روستایی است.
9505/6085
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.