هدایت صفری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون خیران زنجانی و مردم نوعدوست این استان 233 میلیون تومان به صورت نقدی و غیرنقدی برای آسیب دیدگان سیل استان های شمالی کشور کمک کرده اند و این روند همچنان ادامه دارد.
وی اظهار داشت: روز 9 فروردین نیز در مصلا‌ها با ایجاد پایگاه هایی در تمامی شهرستان‌های استان کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم خیر و نوعدوست استان جمع آوری شد.
این مسئول ادامه داد: اولین محموله کمک های مردمی نیز جمعه گذشته (9 فروردین) به مناطق سیل زده ارسال شد و سایر کمک های غیر نقدی و کالایی با همکاری سپاه استان به زودی به این مناطق فرستاده می شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان ادامه داد: مردم نوعدوست و خیر استان می‌ توانند کمک‌های غیرنقدی خود همانند پتو، لوازم خانگی، اقلام خوراکی و بهداشتی، انواع غذا‌های کنسروی و روغن که ضروری‌ترین وسایل مورد نیاز سیل زدگان است را به پایگاه‌های جمع آوری تحویل دهند.
صفری خاطرنشان کرد: شماره حساب ملی 0108640425009، شماره کارت مجازی 6037991199521133 و شماره حساب 1212بانک ملی شعبه میدان بار زنجان جهت دریافت کمک های نقدی همشهریان به سیل زدگان اختصاص یافته است.
به گزارش ایرنا، استان شمالی، ساحلی و مرزی گلستان طی هفته های گذشته بارش های کم نظیری را شاهد بودند که علاوه بر خسارت فراوان به زیرساخت های این استان عده ای را نیز به کام مرگ کشاند.
بارش بیش از 300 میلیمتری در حدود 35 ساعت که با آب ناشی از برف ذوب شده قبلی توامان شد باعث سرریز شدن سدهای گلستان و بوستان و طغیان رودخانه ها شد بطوری که ابتدا شهر گنبد را به زیر آب برد و سپس روانه شهرها و روستاهای شمالی و غربی این استان شد.
9646/6085
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.