محمد محمدی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون جاده های زنجان – بیجار، زنجان – تهم، نیک پی - ماهنشان، زنجان – تهم – چورزق پوشیده از مه غلیظ است.
به گفته وی، این پدیده موجب کاهش دید افقی رانندگان در این مسیرهای کوهستانی شده که تردد در این جاده ها نیازمند استفاده از چراغ های مه شکن است.
رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان اظهار داشت: بر اساس پیش بینی های انجام شده توسط اداره کل هواشناسی استان برای امروز/دوشنبه/ نیز بارش برف و باران و وقوع کولاک در مناطق کوهستانی جریان خواهد داشت که رانندگان باید زنجیر چرخ همراه داشته باشند.
محمدی تاکید کرد: رانندگان عبوری از همه مسیرهای استان احتیاط و صبوری بیشتری نسبت به روزهای عادی داشته باشند، فاصله طولی را رعایت و با سرعت مطمئنه تردد کنند تا شاهد سوانح جاده ای نباشیم.
وی خاطرنشان کرد: نیروهای راهداری با 50 اکیپ در 30 گردنه کوهستانی و سخت گذر 24 ساعته فعال هستند و برای مسافران و رانندگان عبوری در صورت نیاز خدمات ارائه می دهند.
رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: همه راهدارخانه های این استان مجهز هستند و در صورت بروز مشکلات جوی رانندگان و مسافران عبوری، در این مکان ها بطور موقت اسکان داده می شوند.
محمدی ادامه داد: هموطنان می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های استان با سامانه 1816 در تماس باشند.
به گزارش ایرنا، مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به 31 سامانه ثبت تخلف عبور و مرور در جاده های شریانی شامل آزادراه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین و مسیرهای ترانزیت، 37 دوربین نظارتی در این محورها، 2 سامانه توزین حین حرکت در جاده های دندی - زنجان - ابهر - زنجان و 68 دستگاه تردد شمار در همه مسیرهای ارتباطی استان فعال است.
استان زنجان پنج هزارو 840 کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، 200 کیلومتر آزاد راه، 113 کیلومتر بزرگراه، 342 کیلومتر راه اصلی و 974 کیلومتر راه فرعی است.
9505/8068
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.