اخبار مرتبط

جواد یوسفی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بارش برف و وقوع کولاک روز چهارشنبه راه 50 روستا در شهرستان های زنجان، ایجرود، ماهنشان، سلطانیه و خدابنده در استان زنجان را بست.
وی خاطرنشان کرد: بیشترین راه بسته شده ناشی از بارش برف و وقوع کولاک در شهرستان زنجان با 25 مورد و کمترین آن در ماهنشان با یک راه روستایی است.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان، در شهرستان های ایجرود، سلطانیه و خدابنده نیز به ترتیب 10، هشت و 6 راه روستایی بسته شده است.
یوسفی خاطرنشان کرد: همه این راه های بسته شده روز جاری بازگشایی می شود.
وی اظهارداشت: در شرایطی که کولاک و بارش برف در استان جریان دارد، هموطنان از ترددهای غیرضروری بویژه در مسیرهای کوهستانی به جد خودداری کنند.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: همه راهدارخانه های این استان مجهز هستند و در صورت بروز مشکلات جوی رانندگان و مسافران عبوری، در این مکان ها بطور موقت اسکان داده می شوند.
یوسفی اضافه کرد: هموطنان می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های استان با سامانه 1816 در تماس باشند.
به گزارش ایرنا، مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به 31 سامانه ثبت تخلف عبور و مرور در جاده های شریانی شامل آزادراه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین و مسیرهای ترانزیت، 37 دوربین نظارتی در این محورها، 2 سامانه توزین حین حرکت در جاده های دندی - زنجان - ابهر - زنجان و 68 دستگاه تردد شمار در همه مسیرهای ارتباطی استان فعال است.
استان زنجان پنج هزارو 840 کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، 200 کیلومتر آزاد راه، 113 کیلومتر بزرگراه، 342 کیلومتر راه اصلی و 974 کیلومتر راه فرعی است.
9505/6085
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.