۵۰ مدرسه در شهرستان اندیکا به دلیل وقوع زمین لرزه در چند روز اخیر آسیب دیدند که نیاز به بازسازی و تعمیر دارند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان گفت: ۵۰ مدرسه در شهرستان اندیکا به دلیل وقوع زمین لرزه در چند روز اخیر آسیب دیدند که نیاز به بازسازی و تعمیر دارند.

به گزارش جماران، علی قربانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در پی وقوع زلزله در شهرستان اندیکا با کمک فرمانداری و اداره آموزش و پرورش این شهرستان میزان خسارتی که به مدارس منطقه وارد شده برآورد اولیه شده است.

وی با اشاره به اینکه تا یک ماه آینده تعمیر مدارس آسیب دیده این شهرستان به پایان خواهد رسید افزود: از تمامی خیران تقاضا داریم برای تعمیر و بازسازی این مدارس همچون گذشته کمک کنند.

قربانی ادامه داد: از این تعداد ۱۱ مدرسه آسیب بیشتری دیدند و  برخی مدارس دوباره باید احداث شوند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان افزود: چون مسیر تردد برخی مناطق در این شهرستان سخت عبور است با بالگرد کلاس کانکسی را به مناطق عشایری ارسال خواهیم کرد و در مناطقی که جاده دسترسی وجود دارد مدارس آسیب دیده بازسازی می‌شوند.

وی گفت: امروز همچنین پنج کامیون تجهیزات  آموزشی و مرتبط با تحصیل دانش آموزان ،برای مدارس و دانش آموزان عشایری شهرستان اندیکا ارسال شد.

قربانی افزود: از گذشته محرومیت‌هایی در این منطقه وجود داشته و زمین لرزه اخیر نیز خسارات بیشتری به مدارس این منطقه وارد کرده که باید با همکاری و مشارکت خیران شرایط را برای تحصیل دانش آموزان این منطقه فراهم کرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.