مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خوزستان به منظور بررسی موضوعات زیست محیطی بازدیدی از منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی نمود.

به گزارش ایلنا از بندر امام خمینی و به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، اشرفی، مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان در این بازدید، مسائل زیست محیطی شرکت های پتروشیمی، نحوه اجرای قوانین و مقررات زیست محیطی، موضوعات مرتبط با عوارض آلایندگی، صنایع سبز و یک در هزار فروش را مورد بررسی قرار داد. 

بازدید از پارک ۶۸ هکتاری، جلسه بررسی مسائل زیست محیطی شهرستان در فرمانداری شهرستان بندر ماهشهر، جلسه با مدیران عامل شرکت های منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، بازدید از شرکت های پتروشیمی مارون و امیرکبیر از برنامه های سفر یک روزه مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان به ماهشهر بود. 

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در جلسه ای که با حضور مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان خوزستان، فرماندار شهرستان بندر ماهشهر و مدیران عامل شرکت های منطقه، با تاکید بر اهمیت حفظ و صیانت از محیط زیست فعالیت های انجام شده در این راستا در منطقه را تشریح نمود.

شهیدی نیا افزود: همراهی با ادارات و نهادهای شهرستان و استان در راستای مسئولیت های اجتماعی  و در قالب حفظ محیط زیست را از دغدغه های مدیران صنعت پتروشیمی در منطقه دانست و افزود که اجرای فعالیت ها در راستای بهبود فرایند تولید، استفاده از تکنولوژی های روز، ساخت پسماند سوزها و تصفیه خانه های صنعتی و استفاده از پروژه های تحقیقاتی با دانشگاه های معتبر کشور در راستای حفظ زیست بوم و پایش های محیطی مبین این موضوع می باشد.

وی ادامه داد: کسب گواهی نامه صنعت سبز توسط پتروشیمی های مستقر در منطقه از سازمان حفاظت محیط زیست کشور، نشان از آن دارد که در امر محیط زیست جدیت مناسبی در برنامه ریزی های مدیران این صنعت وجود دارد.

پس از معرفی فعالیت های کلان منطقه توسط مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و رئیس شورای راهبردی منطقه، دیگر مدیران و رؤسای پتروشیمی های حاضر در جلسه به تشریح عملکرد خود در راستای حفظ محیط زیست پرداختند.

در این جلسه فرماندار ماهشهر گفت: در راستای حفظ محیط زیست و صیانت از آن در شرکت های منطقه فعالیت های چشمگیری صورت گرفته است که جای امیدواری است که با ادامه این برنامه ها روند بهبود محیط زیست منطقه بعنوان یک هدف قرار گرفته، تا شاهد استقرار صنعت سبز در منطقه باشیم.

وی بیان کرد: جبران بخشی از مشکلات زیست محیطی را با تعریف پروژه های عام المنفه شرکت پتروشیمی می توان جبران نمود، تا یک رضایت مندی عمومی بوجود آید، امسال صنعت پتروشیمی مساعدت های امنیتی مناسبی با شهرستان انجام داده است که باعث گردیده که ضریب امینیت در سطح شهرستان ماهشهر ارتقاء یافته بطوریکه شهرستان بندر ماهشهر جز امن ترین شهرهای استان قرار گیرد.

در پایان جلسه مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خوزستان، ضمن بیان دیدگاه های خود در راستای مسئولیت های اجتماعی و حفظ و صیانت از محیط زیست، خاطرنشان کرد: علی رغم وجود برخی محدودیت های فنی شرکت های بزرگ پتروشیمی لازم است با تمام توان نسبت به تعریف طرح های زیست محیطی و رفع برخی آلودگی ها اقدام نمایند و صرف پرداخت عوارض آلایندگی رافع مسئولیت آنها نخواهد بود.

اشرفی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: در جهت توسعه فعالیت های زیست محیطی این سازمان آمادگی دارد شرکت هایی که به صورت جدی با تعریف پروژه های اصلاحی و انجام آن درصدد رفع مشکلات زیست محیطی خود باشند را از زمره صنایع آلاینده حذف نمایند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.