پنجاه و ششمین جلسه شورای هماهنگی مدیران HSE وزارت نفت صبح روز گذشته سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ به میزبانی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر امام خمینی، این جلسه با حضور مشاور وزیر نفت و مدیرکل HSE و پدافند غیر عامل این وزارتخانه، تنی چند از مدیران عامل شرکت های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، معاونین HSE وزارت نفت، مدیران HSE چهار شرکت اصلی وزارت نفت و معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور برگزار شد.

در آغاز این جلسه که با هدف بررسی وضعیت HSE و پدافند غیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی تشکیل شده بود، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه آخرین وضعیت ساماندهی مدیریت شرایط اضطراری در منطقه را به صورت مفصل بیان کرد.

سید امید شهیدی نیا در این جلسه ضمن ارائه گزارش کاملی از عملکرد سازمان منطقه ویژه در حوزه های مرتبط با ‌HSE و پدافند غیر عامل، افزود: ما در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی هر آنچه را که برای حفاظت و صیانت از دارایی‌های انسانی و صنعتی نیاز داشتیم فراهم کرده و سیستم های لازم را در این خصوص پیاده سازی کرده و در این خصوص کل شرکت های مستقر در منطقه از آمادگی کامل و خوبی در مواجه با حوادث و شرائط اضطراری برخوردار می باشند

وی گفت: با تعامل و ارتباط مستقیمی که صنعت پتروشیمی در حال حاضر با سازمان پدافند غیر عامل کشور دارد همانطور که در جریان سیل اخیر کشور شاهد بودیم، به زودی توانمندی پتروشیمی به عنوان یکی از برترین بخش های کشور در مدیریت شرایط اضطراری به منصه ظهور خواهد رسید.

شهیدی نیا خاطرنشان کرد: امیدواریم با کارهایی که از چند سال گذشته تاکنون در مسیر توانمندسازی صورت گرفته، با جدیت مضاعف طرح های تکمیلی را به پیش ببریم و با حمایت خوبی که از مجموعه های بالادست خود داریم، حرکت مؤثری را که در صنعت پتروشیمی آغاز کرده ایم به انجام برسانیم.

گفتنی است، گزارش وضعیت شبکه آب و آتش نشانی منطقه و شبکه جمع آوری تصفیه خانه پساب های صنعتی توسط شرکت پتروشیمی فجر و آخرین وضعیت HSE شرکت پتروشیمی بندر امام بخش های دیگر این جلسه بودند.

در پایان این اجلاس نیز معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور طی سخنانی در خصوص تهدیدات سایبری، ارائه مطلب کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در جمع بندی اجلاس، ضمن ضرورت دانستن توجه به پدافند سایبری و صحه گذاری بر سخنان سردار مطیعی، بر لزوم آمادگی در مقابله با شرایط اضطراری تاکید کرد.

میهمانان این سازمان پیش از حضور در این جلسه از بندر صادراتی ماهشهر، شرکت های فجر پتروشیمی بوعلی سینا و بندر امام بازدید کرده بودند.

WhatsApp Image 2019-06-12 at 8.00.01 AM(1)

WhatsApp Image 2019-06-12 at 8.00.01 AM

WhatsApp Image 2019-06-12 at 8.00.02 AM

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.