استاندار خوزستان گفت: سطح آب در هورها و کالورت هایی که به سمت هورها می رود کاهش پیدا کرده است، اما سطح آب در سمت شادگان هنوز بالا است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، غلامرضا شریعتی بامداد سه شنبه ۳ اردیبهشت در بازدید از تالاب شادگان اظهار کرد: در ابتدا تصمیم گرفتیم ورودی نهر بهره را حدود ۱۵۰ متر مکعب بر ثانیه کاهش دهیم و در حال حاضر تیم هایی در حال فعالیت هستند تا آورد نهر ماله و کانال ریزگرد را فعال کرده و در تالاب منصوره پخش کنند و از این طریق ورودی نهر بهره را کاهش دهیم.

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه خروجی سدها کاهش پیدا کرده است، تصریح کرد: سطح آب پایین آمده و از طرفی خروجی از کالورتها نیز افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: امیدواریم ظرف ۲۴ ساعت آینده شرایط در تالاب و شهر شادگان و روستاها به تدریج بهبود پیدا کرده و سطح آب کاهش یابد.

شریعتی خاطرنشان کرد: ورودی نهر بهره را نیز به تدریج، بیشتر کاهش خواهیم داد و امیدواریم‌ شرایط حادی که اکنون در شادگان‌ شاهد هستیم از فردا به سمت عادی شدن حرکت کند.

استاندار خوزستان در پایان گفت: امیدواریم ظرف چند روز آینده تبعات سیل از بخش جنوب خوزستان نیز خارج شده و استان به شرایط عادی بازگردد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.