اخبار مرتبط

منوچهر ورناصری روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:از اولویت های مهم ما ترمیم سیل بند شیبان است؛ بسیاری از سیل بندهای این منطقه به دلیل تحمل فشار بالای آب ناشی از افزایش دبی رودخانه کارون دچار آسیب کلی یا جزیی شده اند.
وی ادامه داد: حدود 100 کامیون سنگ از شهرستان هفتکل برای ترمیم این سیل بند ارسال شده است و تلاش ها برای تکمیل آن تا پایان امشب ادامه دارد.
ورناصری با اشاره به اینکه ترمیم سیل بندی اصلی شیبان مانع نفوذ آب به شهر می شود گفت: هم اکنون حدود 40 دستگاه ماشین آلات سنگین برای تحکیم سیل بندها فعالیت می کنند.
وی یادآور شد: دهستان عنافچه از توابع باوی، از نقاطی است که بیشترین خسارت به زمین های کشاورزی و منازل آن وارد شده البته خوشبختانه تلفات جانی و یا دامی نداشتیم.
به گفته ورناصری مشکل تامین تجهیزات به ویژه ماشین آلات سنگین تا حدود زیادی برطرف شده و استان البرز (به عنوان استان معین شهرستان باوی) کمک های امدادی خود را روانه کرده است.
وی ادامه داد: برای ساکنان نقاط تخلیه شده در محل های امن و مرتفع چادر نصب شده و یا در مدارس اسکان داده شده اند، همچنین در شهر رامین این شهرستان اردوگاهی برای استقرار مردم شیبان در حال ایجاد است.
پیش از این دستور تخلیه شهر شیبان در بخش مرکزی این شهرستان در پی شکسته شدن سیل بند این شهر و احتمال جاری شدن سیلاب ناشی از طغیان رودخانه کارون در آن صادر شد، سیل بند شیبان شامگاه یکشنبه هفته جاری شکسته شد.
شهرستان باوی درخوزستان در حدود 40 کیلومتری شمال اهواز از 2 بخش مرکزی و ویس تشکیل شده و مرکز آن شهر ملاثانی است و شهر شیبان در بخش مرکزی این شهرستان و در شمال شهر اهواز و در شرق رودخانه کارون واقع است.
براساس جمعیت هلال احمر خوزستان 152 تیم برای امداد رسانی به سیل زدگان تشکیل شده است تاکنون 47 اردوگاه برای اسکان سیل زدگان برپا شده و 30 هزار و 400 نفر در آنها اسکان داده شده اند.
9887/ 6037
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.