اخبار مرتبط

مکی شمخانی عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دبی آب رودخانه کارون از روز یکشنبه در محدوده شهر دارخوین رو به افزایش نهاده و این شهر اکنون با تهدید جدی سیلاب مواجه شده است.
وی افزود: برای جلوگیری از نفوذ سیلاب به این شهر تاکنون سه کیلومتر سیل بند در دارخوین توسط شهرداری احداث شده است که همچنان احداث این سیل بندها به صورت شبانه روزی ادامه دارد.ضمن اینکه 10 کیلومتر از سیل بندهای رودخانه کارون در منطقه توسط شهرداری تقویت شده است.
شمخانی تصریح کرد: از روز ابتدای هشدار سیل در این منطقه تاکنون پنج دستگاه لودر برای خاکبرداری در دارخوین بکار گرفته شده که 2 دستگاه لودر با نقص فنی مواجه شده و کار آیی ندارند.
وی اظهار داشت: اکنون نیاز مبرم و فوری به ماشین آلات راهسازی از جمله لودر برای ایجاد سیل بند در دارخوین وجود دارد که امیدواریم شهرداری های شهرهای مجاور به کمک ما بیایند.
شهر دارخوین در بخش مرکزی شهرستان شادگان در جنوب غرب استان خوزستان و در فاصله 70 کیلومتری اهواز واقع است.
شهرستان شادگان با رودخانه کارون که اکنون خروجی آن به بیش از سه هزار متر مکعب بر ثانیه افزایش یافته 80 کیلومتر ساحل دارد.
استان خوزستان به دلیل طغیان رودخانه ها در وضعیت اضطراری و هشدار بسر می برد.
تاکنون بیش از 180 روستا و 6 شهر در استان خوزستان در تهدید جدی سیلاب قرار گرفته که تعدادی از این شهرها و روستاها تخلیه شده و یا در حال تخلیه می باشند.
امداد رسانی هوایی و زمینی به سیل زدگان در نقاط مختلف استان خوزستان به صورت شبانه روزی ادامه دارد.
7104/6068
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.