اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا مهدی تاج شنبه در مجمع عمومی هیات فوتبال خوزستان در اهواز ، ضمن قدردانی از زحمات استاندار و مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان به برای توجه به رشته فوتبال اظهار داشت : نقش فوتبال خوزستان در توسعه فوتبال کشور بسیار ستودنی است و بازیکنان خوزستان در تیم های ملی نقش سازنده ای دارند.
وی با بیان این که امیدوارم اعضا این مجمع بتوانند گام‌ های موثری در جهت بهبود ورزش فوتبال خوزستان بردارند گفت: خوزستان در حال حاضر چهار تیم در لیگ برتر کشور دارد که بسیار موثر و خوب هستند همچنین نمایندگانی از این استان در لیگ ‌های یک و 2 فوتبال و همچنین لیگ برتر فوتسال آقایان و بانوان حضور دارند.
رییس فدراسیون فوتبال با بیان این که خوزستان پایتخت فوتبال کشور است گفت: در سال جاری 35 دوره آموزشی و هزار و 700 مسابقه در خوزستان برگزار شده است که این موضوع نشان می‌ دهد در کشور ما هیچ نمایش انسانی مانند فوتبال قابل توجه نیست لذا طبیعی است که این رشته وسیع و گسترده، حاشیه‌ های خاص خود را داشته باشد، ضمن این ‌که بسیاری از گرفتاری ‌های اجتماعی از طریق ورزش فوتبال حل می شوند.
تاج با بیان این که گاهی اتفاقات ناگواری در استادیوم‌ های خوزستان رخ می‌ دهد که انتظار داریم از این اتفاقات جلوگیری شود افزود: در خوزستان باشگاهی مانند فولاد وجود دارد که یک ورزشگاه بسیار زیبا و منحصر به فرد آماده کرده‌ است که جا دارد از مسئولان آن تقدیر کرد. بی شک ایجاد یک باشگاه خوب همچون باشگاه های فولاد، نفت آبادان، نفت مسجدسلیمان و استقلال خوزستان مانند تخریب یک زندان است و معتقدم بسیاری از گرفتاری ‌هایی که در جامعه وجود دارد، توسط همین باشگاه ها برطرف می شود.
وی با اشاره به این که بهترین راه برای مقابله با آسیب‌ های اجتماعی، ورزش کردن است گفت: باید قبول کنیم که ورزشگاه جای ساکت نشستن نیست بلکه مکانی برای شور و هیجان است و ممکن است در همه جای دنیا اتفاقاتی نیز در آن رخ دهد اما می توان با انجام کارهای فرهنگی به کاهش ناهنجاری های موجود در ورزشگاه ها پرداخت که این موضوع به مدیران باشگاه‌ ها برمی ‌گردد. باشگاه ها می توانند باید با تشکیل کانون هواداران مانع از بروز مشکلات در ورزشگاه ها شوند.
رییس فدراسیون فوتبال گفت: ما ایرانی ‌ها ستیزه ‌جو نیستیم و هیچ وقت به استقبال جنگ نرفته‌ ایم لذا باید ورزشگاه ‌ها را برای خوب تشویق کردن آماده کنیم، معتقدم مدیران باشگاه ‌ها باید تلاش کنند که فضای خوبی در ورزشگاه ‌ها ایجاد شود اگر چه جا دارد از نیروی انتظامی که در راستای برقراری نظم و آرامش در ورزشگاه‌ ها تلاش می ‌کند، قدردانی کنم.
وی در مورد قضاوت داوران و اعتراض برخی از باشگاه ها نسبت به این موضوع گفت: همه باشگاه ها می ‌گویند که ما از داوری ضرر کرده‌ ایم و هیچ باشگاهی را سراغ ندارم که بگوید ما از داوری سود برده‌ ایم، حال نمی ‌دانم با توجه به انتقادهایی که می ‌شود پس چه کسی از داوری سود برده است لذا در این خصوص برای هفته ‌های پایانی تدابیر خوبی اندیشیده شده است تا تیم ها با آرامش بهتری به مسابقات بپردازند.
تاج با بیان این که انتظار داریم هر کسی که جریان سویی از داوری می داند به ما گزارش دهد گفت: در مدت اخیر پلیس امنیت آگاهی به همراه چند دستگاه نظارتی دیگر، کمیته صیانت از فوتبال لیگ را بر عهده گرفته‌ اند تا اگر جریان سویی مانند شرط‌بندی در فوتبال وجود دارد، شناسایی شود. در حال حاضر نیز در همین بحث شرط‌بندی 10 تا 12 نفر دستگیر شده و در حال شناسایی هستند.
وی افزود: وقتی باشگاهی متضرر می ‌شود، اعضای باشگاه و سرمربی صحبت‌ هایی علیه داوری دارند اما انتظار داریم که باشگاه‌ ها اقدام به صادر کردن بیانیه نکنند که در صورت انجام آن، کمیته اخلاق با باشگاه ها برخورد می کند. قبول داریم که داوری ‌ها بعضا به سود و ضرر برخی از تیم ها بوده است و حتی اگر موردی قابل اثبات باشد، حتما با آن داور برخورد می ‌کنیم اما اگر اثبات نشد با آن فردی که آن موضوعات را مطرح می ‌کند برخورد جدی می ‌شود تا کمی فضا آرام شود.
رییس فدراسیون فوتبال گفت: در حال حاضر نمی توانیم از منابع فوتبال در این رشته هزینه کنیم و به همین دلیل نمی ‌توان دستمزد داوران را افزایش داد. متاسفانه همه می ‌گویند در فوتبال میلیاردی هزینه می ‌شود اما سوال این است کدام بازیکن یا سرمربی پول را کامل دریافت کرده است.
9879/6002
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.