اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید ابوالحسن حسن زاده روز چهارشنبه در آخرین شورای اداری سال جاری استان که در بیمارستان صحرایی امام حسین(علیه السلام) خرمشهر برگزار شد، اظهارداشت: با وجود مشکلاتی که سیلاب در سال جاری برای استان ایجاد کرد اما شاهد مدیریت صحیحی در این زمینه بودیم.
وی ادامه داد: همه تلاش ها به این سمت بود که آب جاری شده از سیلاب وارد منازل مردم نشود و در این راستا همکاری مناسبی بین دولت و نیروهای انتظامی، ارتش و سپاه صورت گرفت.
امام جمعه موقت شهر اهواز با تاکید بر اینکه در سال آینده محور اقدامات ، آمادگی هرچه بیشتر در مواقع بحرانی و جلوگیری از آن باشد، گفت: حضور مسئولان در کنار مردم بخصوص در مواقع بحرانی باعث دلگرمی مردم می شود به همین منظور امیدواریم این امر بیش از پیش نهادینه شود.
حسن زاده در ادامه خطاب به مسئولان شرکت های پتروشیمی و نفت بیان داشت: استان خوزستان با تمام وجود جنگ تحمیلی را درک کرده است و نیاز به توسعه هرچه بیشتر در شاخص های مختلف دارد.
وی بیان داشت: از این شرکت ها انتظار می رود که حقوق قانونی این استان را پرداخت کنند و اگر استانی مانند اصفهان را توسعه یافته می دانیم به خاطر توجه صنایع موجود در آن به تعهداتی بوده که قانون بر عهده آنها گذاشته است.

*کاهش پرونده های شهدا به دلیل مهاجرت خانواده ها
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان هم در این نشست تعداد شهدایی که این استان در طول 40 سال گذشته داشته است را 23 هزار نفر اعلام کرد و گفت: در حال حاضر 16 هزار پرونده در ایت زمینه در استان وجود دارد که دلیل کاهش این آمار مهاجرت خانواده آنها به دیگر استان هاست.
به گفته عبدالرضا فرجیان، اغلب این خانواده ها به دلیل مشکلات ناشی از ریزگردها از استان مهاجرت کرده اند.
وی همچنین به 33 هزار جانباز و 2 هزار و 700 آزاد در سطح خوزستان اشاره کرد و توضیح داد: از این تعداد 11 هزار نفر از جانبازان بیش از 25 درصد جانبازی و نزدیک به 23 هزار نفر آنها کمتر از 25 درصد است.
9931/6064
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.