اخبار مرتبط

رئیس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان از احداث مدرسه ویژه دانش آموزان اوتیسمی در اهواز خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی ممبینی  گفت: حدود 200 دانش‌آموز اوتیسمی در استان وجود دارد. برای این دانش‌آموزان دو مدرسه ابتدایی خاص دانش‌آموزان اوتیسمی در ناحیه یک و ناحیه دو اهواز درحال فعالیت هستند.

وی افزود: در سایر شهرستان‌ها این دانش‌آموزان در کلاس‌هایی در مدارس استثنایی تحصیل می‌کنند و مدرسه اختصاصی برای این دانش‌آموزان در سایر شهرستان‌ها نیست.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان گفت: استانداردهای لازم برای فعالیت‌های آموزشی در گروه‌های مختلف دانش‌آموزان استثنایی متفاوت است؛ به عنوان مثال استانداردهای لازم برای کلاس‌های دانش‌آموزان اوتیسمی سه تا پنج دانش‌آموز است. با توجه به اینکه محتوای کتب این دانش‌آموزان خاص و متفاوت است، باید شرایط خاصی برای این دانش‌آموزان فراهم باشد. معلم نیز باید برای تدریس به این دانش‌آموزان آموزش‌دیده باشد. علاوه بر این، فضا و امکانات نیز باید خاص باشد.

ممبینی اضافه کرد: در حال حاضر مدرسه خاص مقطع دبیرستان برای این دانش‌آموزان در استان وجود ندارد و دانش‌آموزان اوتیسمی در استان باید برای گذراندن کلاس‌های مقطع متوسطه اول در کلاس‌های مدارس دیگر درس بخوانند.

وی افزود: برای برطرف کردن این مشکل در حال ساخت یک مدرسه مخصوص دانش‌آموزان اوتیسمی در ناحیه چهار اهواز هستیم تا این دانش‌آموزان مقطع دبیرستان را در این مدرسه بگذرانند. وقتی این فضا آماده شود یک فضای مستقل در بحث آموزش متوسطه برای دانش‌‌آموزان خواهیم داشت.
 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.