اخبار مرتبط

مدیر کل مدیریت بحران خوزستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۸۰۰ میلیارد تومان خسارت ناشی از سیل به این استان وارد شده است.

به گزارش ایلنا، کیامرث حاجی زاده گفت: استان کثیر البحران خوزستان گرفتاری‌های بسیاری دارد که امیدوار هستیم با سفرهای مسئولان کشوری مشکلات این استان حل شود؛ خوشبختانه پس از تلاش‌های فراوان موفق شدیم تا وضعیت فعلی را بهبود ببخشیم.
 
وی با اشاره به ابربحران خشکسالی در تابستان گذشته افزود: در همین راستا از ابتدای سال جاری تعداد ۳۵ ستاد بحران تشکیل و همچنین کارگروه‌های ۱۴ گانه نیز مرتب جلسات تخصیصی را برگزار کردند. این چنین روندی در کشور بی نظیر بود.
 
حاجی زاده تصریح کرد: در صورتی که هشدارهای قبل از بارندگی اعلام نمی‌شد، ممکن بود امسال سه برابر خسارت سیل ۹۵ را شاهد می‌بودیم؛ همراهی مردم در این زمینه نیز بسیار مناسب بود.
 
وی افزود: مسئله بعدی که در خوزستان با آن مواجه هستیم وضعیت فرسودگی سیل بندها است که به زمان قبل انقلاب و دفاع مقدس باز می گردد و در زمان جنگ هم از این سازه‌ها برای دفاع استفاده می‌شد.
 
مدیر کل مدیریت بحران خوزستان با بیان اینکه خسارت‌های سیل سال ۹۵ هنوز پرداخت نشده و گلایه‌های مردم را به دنبال داشته است، اظهار کرد: اعتبارات لازم در این خصوص باید از سوی سازمان برنامه و بودجه ابلاغ می‌شد که متاسفانه تاکنون اعتباری تخصیص داده نشده؛ سال ۹۵ میزان خسارت ۹۰۰ میلیارد تومان و امسال نیز تاکنون ۸۰۰ میلیارد تومان خسارت وارد شده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.