معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی روز شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای جبران خسارت های ناشی از سیل بهار امسال به رودخانه های استان، ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب شده است که این میزان منابع صرف لایروبی و بازگشایی رودخانه ها می شود و تاکنون ۶۰ درصد از این میزان، معادل ۹۰ میلیارد ریال تخصیص داده شده است.

وحید واسطه اظهار داشت: اکنون با تخصیص اعتبارات، کار لایروبی و بازگشایی در نقاط مختلف آغاز شده است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی افزود: برای جبران خسارت های سیل به تاسیسات آبی استان هم ۷۵ میلیارد ریال اعتبار مصوب شده است که از این میزان ۳۷ میلیارد ریال تخصیص داده شده است.

وی خاطرنشان کرد: پیش از این و به صورت موقت برای بازسازی سازه ها و تاسیسات خسارت دیده اقدام شده است اما با جذب اعتبارات، اقدامات لازم پیگیری می شود.  

واسطه در بخش دیگر سخنان خود در باره ساماندهی آب های سطحی گلستان شهر بجنورد اظهار داشت: اجرای این طرح ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد اما اجرای آن معطل تامین منابع است.

وی خاطرنشان کرد: مطالعات مربوط به هدایت آب‌های سطحی و جلوگیری از مشکلات سیلاب در گلستان شهر بجنورد انجام شده اما اجرای آن لنگ تامین اعتبار است.

واسطه پیش از این گفته بود که بر اساس طرح مطالعه شده، سیلاب و روان آب‌های گلستان شهر جمع آوری و به کال پسته منتقل می‌شود و برای ساماندهی مسیل های گلستان شهر بجنورد باید ۱۳ کیلومتر کانال، چهار دهنه پل و ۲۵ مورد کف بند اجرا شود.

وی در باره مخاطرات سیل در مجموعه مسکونی گلستان شهر خاطرنشان کرد: برای ساخت و سازها باید استعلام‌های لازم از شرکت آب منطقه‌ای انجام شود البته در سال‌های اخیر این اقدام انجام می‌شود.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی گفت: در سال ۹۱ اخطارهای لازم در زمینه سیل گیر بودن مجموعه مسکونی گلستان شهر بجنورد داده شده است اما ساخت و سازها در مسیر آب‌های سطحی اجرا شده است.

گلستان شهر بجنورد، بزرگترین مجموعه مسکونی خراسان شمالی است که در قالب طرح مسکن مهر در شمال بجنورد اجرا شده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.