دکتر حسینعلی شهریاری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا،  با اشاره به اینکه خیرین سلامت سالانه در اجرای هزاران طرح همکاری دارند، افزود: تاکنون ۱۲۰ هزار نفر به مجمع خیرین سلامت کمک کرده اند که تنها در ۱۰ سال منتهی به پایان سال ۹۷، خیرین حوزه سلامت ۷۲ هزار میلیارد ریال به این بخش کمک کرده اند.

وی اظهار داشت: در این مدت تنها ۲ هزار و ۸۰۰ طرح مشترک با همکاری خیرین سلامت، وزارت بهداشت و استانداری ها اجرا و به بهره برداری رسیده و هنوز طرح های زیادی در دست اقدام است.

شهریاری افزود: کمک های خیرین تنها محدود به ساخت مراکز درمانی نبوده بلکه در زمینه خرید تجهیزات و امکانات پزشکی و درمانی نیز کمک های خوبی صورت گرفته که از جمله می توان به خرید و اهدای ۲ دستگاه دیالیز به استان خراسان شمالی اشاره کرد که به زودی صورت خواهد گرفت.

دبیرکل مجمع خیرین سلامت در خصوص مشارکت بانوان در این مجمع افزود: از ۲ سال پیش زمینه برای مشارکت و همکاری بانوان با این مجمع به صورت جدی فراهم شده که بیش از ۵۰ شورای مشارکت زنان در دل مجمع خیرین سلامت ایجاد شده و آنان به صورت پررنگ در این بخش فعال شده اند.

شهریاری با اشاره به فقر و عقب ماندگی بهداشتی برخی از مناطق کشور از جمله استان خراسان شمالی، گفت: مجمع خیرین توانسته است در شرایط کنونی و با توجه به وضعیت اقتصادی و معیشتی فعلی، در زمینه حل بخشی از مشکلات درمانی و بهداشتی مردم استان های کم برخوردار گام های مثبتی بردارد و اقدامات ارزنده ای را عملی سازد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.