به گزارش ایرنا سرهنگ جاوید مهری،  یکشنبه‌شب، ارزش این محموله معدنی مکشوفه را ۱۴۹ میلیون ریال برآورد کرد و افزود: ماموران پاسگاه سارمران، نزدیک به منطقه معدنی آلبلاغ، در حین گشتزنی در حوزه استحفاظی خود، موفق به شناسایی یک دستگاه خودرو نیسان حامل سنگ معدن غیرمجاز سرب شده و آنرا در نزدیکی روستای «اکبر آباد»  متوقف کردند.

وی افزود: پس از بازرسی از این خودرو ۲ هزار و ۱۳۵ کیلوگرم سنگ معدنی سرب کشف، خودرو توقیف و راننده آن دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.
سرهنگ مهری با بیان اینکه محموله سرب کشف شده تحویل اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان اسفراین شده، گفت: پلیس اسفراین در راستای مبارزه با برداشت غیرمجاز از معادن منطقه، از شهروندان انتظار دارد که در صورت اطلاع از هرگونه موارد مشکوک، مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.  

برداشت غیرمجاز از معدن تازه یافته شده سرب و روی آلبلاغ اسفراین، که در منطقه ای با همین نام واقع است، از ابتدای امسال با هجوم سودجویان به این منطقه همراه شد که با ورود شورای تامین خراسان شمالی در اواخر اردیبهشت ماه، این ناحیه از حضور سودجویان پاکسازی شد ولی اینک پس از گذشت چند ماه با حضور مجدد برخی افراد محلی و غیرمحلی، برداشت غیرمجاز از این معدن مجددا افزایش یافته است.
استفاده از شیوه های غیراصولی و رعایت نکردن موارد ایمنی در برداشت غیرمجاز سنگ سرب و روی از معدن آلبلاغ اسفراین، از ابتدای امسال منجر به وقوع ۳ حادثه ریزش کوه و مرگ ۳ نفر زخمی شدن چند نفر در این منطقه شده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.