مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه خراسان شمالی روز سه شنبه، بدون اشاره به میزان مصرف این فرآورده، به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مشکلی در تامین بنزین در استان وجود ندارد و مخازن به اندازه کافی سوخت ذخیره دارد.

مجتبی شکوری در باره کاهش سهمیه بنزین‌گیری با کارت سوخت جایگاه‌داران از ۱۶ مهرماه نیز گفت: سهمیه دریافت بنزین از طریق کارت جایگاه‌داران از ۳۰ لیتر به ۲۰ لیتر در هر سوخت‌گیری کاهش می یابد.

وی افزود: این امر به منزله سهمیه بندی نیست و افراد می‌توانند در چند مرحله پیاپی، هر مقدار بنزین می خواهند، دریافت کنند.

شکوری با اشاره به سوخت رسانی به ۱۵۹ هواپیما در فرودگاه بجنورد، افزود: در نیمه نخست امسال، ۴۰۵ هزار لیتر سوخت به پروازهای این فرودگاه تحویل شده است.

وی خاطرنشان کرد: در این مدت، ۴۸ میلیون مترمکعب سوخت سی.ان.جی در استان به مصرف رسیده و با توزیع این میزان سوخت، ۵۱ میلیون لیتر در مصرف بنزین صرفه‌جویی شده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه خراسان شمالی تصریح کرد: در نیمه نخست امسال در مجموع ۳۱۴ میلیون لیتر انواع فرآورده‌های نفتی شامل بنزین، نفت سفید، نفت گاز و نفت کوره در استان توزیع شده است. 

هم اینک ۴۷ جایگاه سوخت در خراسان شمالی فعال است.  

منطقه خراسان شمالی، یکی از ۳۷ منطقه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران است که با دارا بودن سه ناحیه، یک انبار نفت تدارکاتی و یک مرکز سوخت‌گیری هواپیمایی، وظیفه تامین و توزیع سوخت در منطقه را به عهده دارد. 

۷۱۸۵/۵۱۳۲ 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.