معاون وزیر کشور گفت: اجازه ورود پول های مجهول را به عرصه انتخابات ندهیم

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، عرف در نشست با معتمدان خراسان شمالی، افزود: نباید اجازه دهیم انتخابات ملعبه دست افرادی قرار گیرد که این حوزه را یک بازار سود و زیان تلقی کنند.

وی تاکید کرد: هرچقدر در عرصه انتخابات به صورت شفاف وارد شویم اعتماد مردم بیشتر جلب می شود و مردم باید احساس کنند که انتخابات کاملا امن و شفاف برگزار می شود.

وی با بیان اینکه تاکنون 10دوره از انتخابات را پشت سر گذرانده ایم، ادامه داد: میزان مشارکت در این 10 دوره 60.5 درصد بوده است که بالاترین مشارکت در انتخابات مربوط به دور پتجم با عدد 71.5 درصد بوده است.

عرف اظهار کرد: پایین ترین مشارکت نیز متعلق به دوره هفتم انتخابات بوده که میزان مشارکت 51 درصد بوده است.

وی تصریبح کرد: جهت گیری برای انتخابات سال جاری جهت مشارکت مردم 60.5 درصد بوده و تلاش برای رسیدن به این رقم در حال انجام است.

وی تاکید کرد: هرچقدر میزان مشارکت مردم افزایش یابد پیام قاطع و صریحی در برابر توطئه های دشمنان نظام خواهد بود.

معاون وزیر کشور توضیح داد: وزارت کشور از ۱۰ اردیبهشت ماه امسال که ستاد انتخابات تشکیل شده، در عمل وارد تقویم این رویداد شده است و همه دستگاه های کشوری و لشکری موظف هستند با ستاد انتخابات کشور همکاری داشته باشند.

وی با بیان اینکه مشارکت، سلامت، امنیت و رقابت چهار رکن انتخابات است اظهار کرد: درخواست از این جمع این است که زمینه تحقق مشارکت، سلامت و رقابت، حضور داشته باشند.

عرف در رابطه با مشارکت زنان در عرصه های سیاسی گفت: بر اساس تصمیم اخیر شورای معاونان وزارت کشور، استانداران می توانند معاون توسعه ومنابع خود را از میان زنان انتخاب کنند.


انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.