رئیس دانشگاه‌های پیام نور خراسان شمالی گفت : امسال 85 درصد ازدانشجویان دانشگاه پیام نور بدون کنکور پذیرش می شوند.

نورالله فیضی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی بیان کرد: با در نظر گرفتن اقتصاد بدون نفت در چشم اندازهای اقتصادی کشور و تلاش درجهت خوداتکایی به نیروهای داخلی هر بخش از کشور باید در راستای کمک به استقلال واقعی اقتصادی بکوشد تا نقش خود را در این زمینه به بهترین نحو ایفا کند.

وی افزود: در خراسان شمالی نیز با توجه به صنایع موجود باید به گونه ای عمل شود که دانشگاه‌ها در جهت رفع مشکلات جامعه که همان صنعت و اقتصاد اجتماعی است نقش آفرینی لازم را انجام داده و در رشد درآمدهای اقتصادی خانوار کمک کنند.

وی ادامه داد: با توجه به همین موضوع امسال 85 درصد پذیرش دانشجویان دانشگاه پیام نور در استان بدون کنکور است و 15 درصد نیز از طریق دفترچه کنکور انجام می‌شود.

فیضی افزود: باتوجه به اینکه بیشتر دانشجویان این دانشگاه مشغول به کار هستند و بعد از فارغ‌التحصیلی باید در زیرمجموعه های مرتبط به فعالیت بپردازند، نگاه دانشگاه بیشتر معطوف به این موضوع است که باید با توجه به امکانات موجود در استان که در بحث کشاورزی، دام‌پروری، توریسم و گردشگری است فعالیت کند.

وی گفت: شاغلان مشاغل آزاد و دولتی با توجه به سیاست دانشگاه که مبتنی بر اجباری نبودن حضور در کلاس‌ها و همچنین کتاب محوری است می‌توانند با توجه به آموزش‌های موجود در دانشگاه پیام نور که بر اساس بهترین کتاب‌های درسی نگاشته شده توسط کارشناسان مربوطه پیام نور است موجب ارتقاء سطح عملکرد خود گردند که البته پذیرش قابل ‌توجه دانشجویان در دوره تحصیلات تکمیلی نیز خود گواه همین امر است.

وی تشریح کرد: در حال حاضر 20 درصد از آزمون‌های دانشگاه پیام نوربه ‌صورت الکترونیک است و تمامی آزمون‌ها به‌ صورت متمرکز برگزار می‌گردد.

به گفته وی دانشگاه پیام نور خراسان شمالی در هر هشت شهرستان این استان فعالیت داشته و در بیش از 60 رشته کارشناسی و دو رشته کارشناسی ارشد به ارائه خدمات آموزشی می‌پردازد.

وی توضیح داد: در مراکز این دانشگاه در مجموع 120 کارمند اداری و 45 عضو هیئت‌ علمی از نخبگان استان فعالیت دارند و با داشتن سه سالن ورزشی، آمفی‌تئاتر و ... در استان در زمینه های مختلف آموزشی، پژوهشی و فرهنگی به فعالیت می‌پردازد.


انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.