اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، شماری از معلمان که صبح سه شنبه، راهی مناطق محل ماموریت خود بودند، به علت بسته بودن مقطعی جاده و یا لغزندگی مسیر، موفق به حضور در کلاس درس نشدند.
با وجود بارش زیاد برف که از شب گذشته آغاز شده بود، اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی از تعطیل کردن مدارس، حتی در مناطق روستایی و سخت گذر خودداری کرد که این موجب بروز برخی مشکلات برای دانش آموزان و معلمان شد.
یکی از معلمان که موفق به رفتن به کلاس درس نشده بود، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از آنچه که تعلل آموزش و پرورش در اعلام تعطیلی مدارس مناطق برفگیر خواند، انتقاد کرد.
وی که همه روزه از بجنورد راهی مانه و سملقان می شود، بدون معرفی خود گفت: جدای از مخاطراتی که در چنین شرایطی ممکن است برای خودرو معلمان روی دهد، امروز معلمان و هم دانش آموزان، علیرغم سرمای هوا، تلاش خود را برای تشکیل کلاس صورت دادند، اما کلاس درس تشکیل نشد.
وی افزود: شماری از معلمان دیگر مناطق استان نیز به علت نامناسب بودن شرایط جاده ای، از میانه راه بازگشته اند.
یک مسئول در آموزش و پرورش گفت: برخی معلمان که برای تدریس از بجنورد راهی شهرستان های مانه و سملقان و اسفراین بودند، نتوانستند از گردنه های برفگیر امین الله و اسدلی گذر کنند.
وی افزود: علاوه بر آن، بسته بودن راه های روستایی مانع حضور معلمان در مدرسه شده و حضور نیافتن معلمان در مدرسه سبب تعطیی برخی مدارس شد.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی هم با تایید ضمنی این موضوع گفت: تعطیلی مدارس با هماهنگی روسای ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها با فرمانداری ها، بخشداری ها و دهیاری ها انجام می شود.
عباس سعیدی اظهار داشت: در واقع این فرمانداران هستند که با بررسی شرایط جوی و جاده ها، درخواست تعطیل شدن مدارس را می دهند.
بر اساس اعلام اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی، مدارس برخی نقاط این استان از جمله شهرستان های بجنورد و شیروان در نوبت عصر سه شنبه تعطیل است.
در استان 863 هزار نفری خراسان شمالی 165 هزار دانش آموز در بیش از 2 هزار باب مدرسه تحصیل می کنند.
به گزارش ایرنا، سامانه ای بارشی از عصر روز دوشنبه وارد خراسان شمالی شده که بر اساس اعلام هواشناسی تا روز چهارشنبه در این استان فعال خواهد بود.
اداره کل هواشناسی پیش بینی کرده که از اواخر امروز هوای این استان با کاهش چهار تا هشت درجه ای دما مواجه شود.
7185/5132
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.